Kirpputorit Hämeenlinna

Mitä kirpparia suosittelette myyntipaikaksi. Myynnissä olisi lähinnä aikuisten vaatetta. Mitkä viikkovuokrahinnat on esim. Hämeentien kirppiksellä tai kirpputori unelmalla?
7399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mikset kysy itse niistä?

Äänestä
  • No siksi että jokainen kirppari nyt varmaan suosittelee itseään, jos niiltä kysyn mitä suosittelevat myyntipaikaksi... Ja ajattelin että täältä saan nopeiten tiedon monen kirpparin hinnoista, kun niillä ei ole kaikilla nettisivuja.

    Äänestä

Käy paikanpäällä nuuskimassa, palstan porukka on varakasta,
eikä moisissä täipesissä käy.

Äänestä
  • noi kirpparit on just paskimmasta päästä, ei niissä käy ketään. Parhaat on Kantolan kammari, viikkovuokra 22 euroo, niillä myös ollut hyviä kesätarjouksia. Toinen Hermanssin kirppari, vuokraa en muista, mutta kohtuullinen, näissä käy paljon porukkaa jotan kauppa käy jos hinnoitelet oikein, Hermanssille myös aika pitkät jonot

    Äänestä

Hermanssilla mulla oli pöytä. Viikko vuokra tais olla 30 ja myyntivoittoo tuli 170 viikossa vaikka mitään kallista pöydässä ei ollut. Vaaterekki on melko pieni, ja jonot kutakuinkin 8 viikkoa..

Äänestä
  • Hermanssissa pitää myydä aikas monta euron tavaraa viikossa vain saadakseen pöytävuokran maksettua. Onko järkeä vai ei...
    30 e/viikko !!! Kuukausimaksu noin neliön tilasta 120egeä, a pua!
    Myydyistä tavaroista et saa kuitteja jos itse et niitä pengo jostain ihme kolosta.
    Tulee tunne että pöydän vuokran periminen on ainoa palvelu siinä puljussa.
    Ylimielinen käytäntö vuokraajia kohtaan.
    En vain käsitä miksi vuokraajat suostuu käyttämään kys.toria.

    Muualla tilityksen yhteydessä aina saa myydyistä tavaroista kuitit joita on sälytetty juuri niin kuin kuuluukin.
    Nehän ovat asiakkaan omaisuutta, ei niitä saa hävittää,
    nehän pitää luovuttaa siis tilityksen yhteydessä pöydän vuokraajalle.
    Vaatikaa oikeuksianne jotta toiminta on asiallista, ei pöydän vuokraajan kyykyttämistä!
    Aina voi äänestää jaloillaan- toripaikkoja kyllä riittää ja se on erittäin hyvä asia.
    Kirppuilun pitää olla kannattavaa toimintaa muillekin kuin hallin vuokraajalle koska tavaroiden myyntikuntoon laittaminen on aikaa ja vaivaa vaativa juttu.

    Äänestä

hämeentien kirppis ja unelma on kyllä ehdottomasti hämeenlinnan rähjäsimmät ja huonoimmat kirpputorit. niihin en veisi kyllä mitään myyntiin, enkä ostaisikaan.
suurkirpputori, kantolan kammari, herman's second hand ja kirppulinna ovat oikein hyviä paikkoja ja hinnat taitavat pyöriä siinä 20-25e. kirppulinnassa on kaupungin kallein pöytävuokra 25e hyvän sijainnin takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eroon turhasta kirjoitti:

Mitä kirpparia suosittelette myyntipaikaksi. Myynnissä olisi lähinnä aikuisten vaatetta. Mitkä viikkovuokrahinnat on esim. Hämeentien kirppiksellä tai kirpputori unelmalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu