Kyse on oikeesti rahasta. Otsikossa mainuttu auto maksaa n. 21500 ja tuohon saa aina laittaa n. 2000e lisää vaikkei tule muuta ku rengassetti vanteineen, lämmitin ja mahd. metalli väri. Hinta ero esim Focuskseen on kuitenkin n. 5000e ja pääasiassa yksin kaupunkiajoa tekevä ei tarvi isompaa.
Mutta millainen auto on Fiesta 1,4 96hv autom. Tässäkin merkissä on paljon enemmän keskustelua nyt Focusksen kolmemukisesta ja Fiestakin olisi melkee ainoa kokoluokkansa Turboton ainakin pari vuotta.
Näitä vastaavia pareja voi raksata melkee kaikista merkeistä
Fiesta 1,4 Titanium Aut.
4
267
Vastaukset
- 3+11
1.0 EB tulee Fiestan nokalle piakkoin.
- autoton ajaja
ap. vastaa
Joo! ton tiedän, että tulee 3 sylinterinen moottori, mutta siihen tuskin tulee automaattia tai edes kaksoiskytkinvaihteistoa.
Se on se 3 sylinterine n. 74 kw moottori käsiaskilla- 17+9
"Joo! ton tiedän, että tulee 3 sylinterinen moottori, mutta siihen tuskin tulee automaattia tai edes kaksoiskytkinvaihteistoa. "
> jaa miksi ei tule? Totta hitossa siihen tulee automaatti - ja nimenomaan kaksoiskytkin
- autoton ajaja
ehkä kahdenvuoden päästä uusittuun malliin, mutta ei nykyiseen. Oli muute just telkkarissa uusintana vuodelta 2009 oleva start , jossa Fiestan 1,4 Chian koeajo.
Sinäänsä mikä ihmettyttää, nii auto on esitelty tai tullut myyntiin ja 2009 ja eikö muka powershiftiä ollut jo tuolloin? Ecoboostit on tullut myyntiin vasta 2012.
Ja en alta tappelemaan tuosta ecoboostista, se kyllä tulle myyntiin fiestassa jo 74 kw versiona 2013 vuonna, mutta tuota powershiftiä saadaan kyllä odottaa uudempaan malliin. Liekkö jo 2014 tulossa jos kerran nykymalli on lähellä 4v ikää.... mikä ny ei olis vielä autolle ikä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191652
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991478Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36891Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29849Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38801Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50776Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43728Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37720Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56718Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37690