Onkohan niin, jotta työni Susianalyysin suoltajana kansankunnan keskuuteen antaa satoa muutenkin, kuin vain petoeläinten hyötyä ajatellen. Kaukalossa oli tänään uutta asennetta, selvästi Susianalyysistä imettyä voimaa. Kun lisäksi valmentajat jättivät susipelkoiset märisijät mamman helmoihin parkumaan, niin tulos oli tämä. USA kaatui 3-2 ja minäkin otan oman, ansaitun ryyppyni voittomaljasta.
Suomi nöyryytti
8
127
Vastaukset
- kärppäläinen...
Kannataisko jo hakea Suomen päävalmentajaksi noilla ansioilla? Suomi olisi varmaan täysin ylivoimainen sinun kaudellasi.
- koppi hoitoon
Kannataisi tosiaan hakeutua hoitoon, mutta ikävää noiden harhaisten itsensä kannalta, että eivät itse pysty näkemään tilansa vakavuutta.
Näinhän se on. Jos susipelko hallitsee ja rajoittaa normaalia elämää, niin vintti on tosi pimeä. Ei siinä tilanteessa pysty analyyttisesti arvioimaan itseään ja omaa tilaansa. Hysteria ja paniikki on saanut ylivallan.
Jos vielä jääkiekosta puhutaan, niin tätä paniikkiahan on kautta aikain löytynyt myös Suomen puolustuspelaamisesta. Tapanahan on ollut valita joukkueeseen maalaistollukkasusimärisijöitä, jotka eivät hallitse hermojaan. Nyt (myöskin Susianalyysin ansiosta) tilanne on pikkuhiljaa näköjään muuttumassa. Turhalla märyllä ei tässä yhteiskunnassa pärjää.
- muuta et osaa?
Hanki jostain elämä. Vain tosi sairas jaksaa suoltaa tuollaista mielikuvitus peetä.
Et taida ymmärtää miten lapsellinen olet? Tuollasia kirjottelee murrosikää lähestyvät teinit, ei oikea aikuinen. - lapsen leperrystä se
Typerää lapsellista lässytystä. Ei voi kun ihmetellä, että joku on noin lapsellinen.
- kuka milloinkin
Niin ja tänään Suomea nöyryytettiin oikein isän kädestä.
- evvk
Jo tuo analyytikon kiinnostuneisuus jostain jääkiekosta osoittaa suurta tyhmyyttä joka vallitsee suurimmassa osassa suomalaisia....
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi614809Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1034526- 794000
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963897Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1212942- 352698
- 282617
- 372612
- 382579
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232444