Ozzy-dokkari Teemalta

Kuinka moni kattoi? Eli siis God Bless Ozzy Osbourne-dokkari YLE Teemalta. Mä en ole Black Sabbath fani pahemmin saatika Ozzy-fanikaan, mutta pakkohan tuota oli katsoa. Hurjaa, että mies on edelleen elossa kaiken kokemansa jälkeen. Nikki Sixxin tekosetkin kalpenee tuon äijän rinnalla... :) Ozzy on aika hyvä esimerkki siitä, kuinka kaiken maailman paskasta sitä vaan voi selvitä hengissä.

3

1006

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä dokkari

      Satuin vahingossa katsomaan, kun surffailin eri kanavilla, oli tosi hyvä dokkari.
      Täytyy tutkia, tuleeko vielä uusintana, kun en ihan alusta asti nähnyt.

      • Jos mä nyt oikein katoin, niin se ei ainakaan toukokuussa enää tuu uusintana... YLE Areenaltahan sen tosin näkee saman tien, jos haluupi.


    • oz

      ozzy on kyllä tehnyt paljon muutakin.black sabbatin aikoihin se sekosi touhuun.se on aiheuttanut ozzyn sooloaikaiset albumit ja sekoilut.kuinka ozzy aina saa hyvät soittajat bändiin.ei luovuttanut.hulluus ajoi jatkamaan.kuinka ozzy lauloi studiossa kännissä nauhalle.ei jaksanut,mutta haluaa rokata vieläkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oisko se tosi paha

      Jos haluaisinkin susta ennen kaikkea seksiä? Nainen
      Ikävä
      142
      4253
    2. Milloin nainen saan sinut?

      Kanssani eroottisiin hetkiin? Tiedät ja tunnet kovan haluni, hellyyden myös. Onko vastauksesi edelleen, että en tiedä, e
      Ikävä
      22
      2395
    3. Haluan että tiedät tämän

      Jos luet täällä. En ole sinulle vihainen, vaikka asiat menivät niinkuin menivät. Ajattelin, että et tykkää minusta, jonk
      Ikävä
      97
      1979
    4. Trump syyttää sodasta Ukrainaa.

      Vieläkö persut jaksavat naureskella sille kun väitetään Putinin ja Trumpin olevan parhaita kavereita? https://yle.fi/a/
      Maailman menoa
      391
      1605
    5. Mitä olen antanut sinulle?

      Mitä olet antanut minulle?
      Suhteet
      37
      1475
    6. Johanna Turja, Putinin agentti Alavudelta

      Johanna Turja: Ukraina on osa Venäjää https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a4d2ab92-3cc7-41bc-9630-0b48f898e263
      Alavus
      30
      1456
    7. Pride saapuu Iisalmeen

      Miksi tällaista tapahtumaa pitää käsitellä kaupungin hallituksessa? Ihan sama kun pistäisi pystyyn umpikännimarssin ja k
      Iisalmi
      177
      1432
    8. 250
      1285
    9. Trump syyttää Ukrainaa sodan aloittamisesta

      Hah hah, niin ne asiat menee
      NATO
      276
      1153
    10. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      77
      1152
    Aihe