sataa tai ei

epätietoinen elli

Oletko ollut mauritiuksella helmikuun lopulla-maaliskuun alussa? Minkälaise kelit silloin on, eli sataako kaatamalla joka päivä? Onko sää erilainen eri puolilla saarta? Olisiko antaa suosituksia jostain hotellista? Mieli tekisi sinnepäin maailmaa mutta ilmat vähän mietityttää..

1

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen ollut monena vuonna tuohon aikaan. Yleensä iltapäivisin saattaa tulla sadekuuroja, mutta lämpötila pysyy samana, satoi, tai paistoi.
      Useamman päivän sateita ei ole ollut kertaakaan, mutta sekin on mahdollista.
      Länsipuolella on kuumempaa, tuohon aikaan 32 - 33. Itärannikko pari kolme astetta viileämpää ja mereltä käy koko ajan vilvoittava tuuli.
      Keskellä saarta sataa lähes päivittäin, mutta rannikkoalueet ovat aurikoisempia.
      Olen siellä myös ensi talvena. Voin antaa vinkkejä majoituksista yms. sähköpostilla: [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      60
      854
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      803
    3. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      231
      689
    4. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      48
      677
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      49
      609
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      560
    7. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      91
      540
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      536
    9. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      533
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      43
      518
    Aihe