paranormaalia vai normaalia?

paranormaaliako?

Ihan uteliaisuudesta haluaisin tietää osaisiko joku selittää seuraavan tapahtuman: Eli joskus lapsena heräsin keskellä yötä ja satuin katsomaan huoneeni ovesta ulos ja näin metrin katonrajan alapuolella hitaasti eteenpäin liikkuvan keltaisen valopallon. Lapsena tietenkin säikähdin niin perin juurin ja asia on jäänyt vaivamaan mikä voi olla tuollainen halkasijaltaan 50cm valoilmiö? se lipui päin seinää ja katosi, aamulla kokeilin seinää ja se oli lämmin, mitään jälkeä ei ollut jäänyt. Onko kyseessä pallosalama vai jokin muu? tuohon aikaan ei ollut ukkosia eikä se voinut olla heijastus koska heijastus tuskin liikkuisi noin, onko kokemuksi?

1

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mahdollista...

      En osaa sanoa varmasti, mutta epäilisin, että luonasi olisi saattanut olla eräänlainen henki, sillä jotkut henget voivat ilmestyä valoilmiöinä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      209
      1628
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      140
      1394
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1143
    4. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      55
      1025
    5. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      72
      1005
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      106
      932
    7. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      913
    8. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      860
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      840
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      31
      774
    Aihe