Nosturinkuljettajaksi pääsee

Nobellisest

Nyt kaikki työtömät raksalaiset hankkikaa nosturikortti. Kortin saa kaikki, ajaa ei tarvitse osata. Töitä tarjolla pirusti eikä mitään merkitystä vaikka ehtisit nostaa vain yhden elementin päivässä. Kortin saatua voit myös alkaa ajaa omiin nimiin, eli perustaa yrityksen.
Työ on helppoa ei kukaan valvo kuinka asiat menee. Tervetuloa alalle.

3

912

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seiväsheikki

      Muistakaa ottaa potta mukaan. Taukoja ei ole ja työpäivät on pitkiä. Eväiksi kannattaa ottaa jotain kuivamuonaa koska näin kesäaaikaan kaikki muu pilaantuu niin helposti. Juotavaksi olutta tai muuta mietoa alkoholijuomaa sillä ne auttavat jaksamaan jotta hermot ei pala ankeassa pienessä kopissa. Kukaan ei tule puhalluttamaan joten pienessä sievässä saa rauhassa olla, tykkäävät vaan kun ei pysty käymään alhaalla. Muistakaa olla kuittaamatta päivittäistä sekä viikkotarkastusta.

    • Esko Baari

      Anfetamiini auttaa jaksamaan, sen voimalla minä ajan

    • Elämäni nosturissa

      Nykyään tosi helppoa ja löysää. Klo 6.00 ja 15.30 välillä ei tehdä juuri mitään. Ylitöissä sitten asennetaan ne kaikki kivet uudelleen mitkä edellisen päivän iltana on asennettu ja näin menee koko viikko. Joskus lauantait asennetaan myös kiviä jotka sitten seuraavalla viikolla ylitöissä nostellaan pois. Ylityötunteja tulee pirusti ja palkka sitten sen mukainen. 300 tuntia kk ylittyy helposti. Ei kannata kysellä mitään, tekee vaan mitä käsketään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      324
      4243
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2385
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1028
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      136
      986
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      967
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe