Vuokra-asunto Teneriffalta

Ootuliini

Heippa!

Näitä keskusteluja on jo muutamia, mutta en saanut niistä vastausta joten kysyn uudestaan. Osaako joku neuvoa tai antaa vinkkiä vuokra-asunnoista? Olen lähdössä syksyllä kolmeksi kuukaudeksi harjoitteluun Teneriffalle ja alkaisi olla hyvä aika etsiä asuntoa, ettei mene viime tippaan. Ottaisin mielelläni suomalaisen henkilön kautta, jotta kaikki käytännön asiat ja sopimiset olisi helpompaa ja luotettavampaa tehdä. Olisiko jolla kulla edes tuttua johon voisi ottaa yhteyttä asian tiimoilta? Thank you people :)

7

1500

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerrohan

      Etelä Teneriffalle vai Puerto de la Cruziin?

    • Ootuliini

      Etelään. Pääasiassa Playa de las Americas / Los Cristianos mutta muutkin ehdotukset otan vastaan. :)

    • kal1

      Moi. Tulimme juuri Teneriffalta 13.12.13. Sinne on joitakin suomalaisia vuokraajia, mutta meidän tuttumme oli vuokrannut; http://www.lukaali.com/vuokra.php osoitteesta jossa tuntuu olevan niitä runsaasti pohjoisessa ja etelässä saarta. Me vuokrasimme pieneltä yritykseltä, jolla on vain muutamia vuokrattavia asuntoja.
      Onnea etsinnöissä!!!

      Terveisiä täältä savonmaalta Kalevi Mäkinen

    • Insinjööri

      Omistan pienen rivitaloasunnon Aronassa, TF-1 pohj. puolella. Regency Country Club:in lähellä. N 30min Kävelymatka Los Cristianokseen. Talo on uusi, rv. 2009. Yhtiössä 6 huoneistoa, yhteinen lämmitetty, n 45m2 soikea uima-allas ja autotalli. Huoneistossa 2 mh, iso olohuone, wc wc/kph; yht 75 m2. Erilliset parveke ja patio. Minulla on siellä moposkootteri jota saa käyttää, autoa ei ole. Asunto tyhjillään juuri nyt, v 7 alkaen olen siellä itse 2 vkoa ja sen jälkeen vanhempani aina vappuun asti. Eli vuodenvaihteesta vko 6 loppuun olisi kämppä tyhjillään. Hinta 500€/vko em ajalla. Sis. vakuutus.

    • Kurt66

      Moi, laitatko yhteystietoja niin jutellaan....kiinnostaisi tuon asunnon vuokraaminen!

    • Insinjööri
    • HMK4

      Katso myös tori.fi, sieltä myös löytyy jotain suomalaisomistajia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1423
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      855
    3. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      690
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      46
      689
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      53
      683
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      677
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      645
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      66
      633
    9. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      621
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      40
      616
    Aihe