Katri Helenalle oma kuohuviini?

iskelmä-diggari

Tommi Liimatainen oli Joensuussa käymässä ja häntä haastateltiin paikalliseen ilmaísjakeluun Heiliin. Siinä hän kertoi, että on ideoinut Katrille oheistuotteiksi muun muassa kengät ja kuohuviinin. Kengäthän viittaavat mitä ilmeisimmin niihin Katrin nimikko-ainoihin, mutta entäs sitten tämä kuohuviini? Onko kukaan kuullut mitään tästä, vai onkohan tämä vasta tulossa myöhemmin? Ei ainakaan Hypen shopissa tällaista tuotetta näy.

14

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • r.moore

      vesi kielellä odotan :)

    • jaskan kaveri

      Minä odotan suu simassa ;)

    • r.moore

      Ilta-Sanomat paperisena kertoo että tämä kuohuviini on alkua valmisteluissa ensi vuoden Katri Helenan 50-vuotisjuhlavuoteen. Ja lehdessä Katri lupaa että yllätyksiä on tulossa. Joten kovasti mielenkiintoista on tulossa!

      • iskelmä-diggari

        Ai, onpa mielenkiintoista, r. moore. Ihan mielenkiinnosta kysyisin, että minkä päivän Ilta-Sanomissa juttu oli? Vaikka saattaa olla, että tuota ei nyt enää käsiinsä saa. Kaupassa tulee usein katsottua iltapäivälehtien kansia, mutta olisiko niin, että juttu Katrista ei ollut kannessa kuitenkaan? Oliko jutussa mitään muuta Katriin liittyvää? Joka tapauksessa mielenkiintoista jo tämä, jos Katri on sanonut, että yllätyksiä on tulossa ensi vuodelle.


      • r.moore
        iskelmä-diggari kirjoitti:

        Ai, onpa mielenkiintoista, r. moore. Ihan mielenkiinnosta kysyisin, että minkä päivän Ilta-Sanomissa juttu oli? Vaikka saattaa olla, että tuota ei nyt enää käsiinsä saa. Kaupassa tulee usein katsottua iltapäivälehtien kansia, mutta olisiko niin, että juttu Katrista ei ollut kannessa kuitenkaan? Oliko jutussa mitään muuta Katriin liittyvää? Joka tapauksessa mielenkiintoista jo tämä, jos Katri on sanonut, että yllätyksiä on tulossa ensi vuodelle.

        Moi, viime viikonvaihteen lehti. Juttu koski enemmän perhokalastusta jonne Katri menee elokuussa tuomaroimaan. Mutta kun luki tarkkaan niin luki siellä tuota muutakin :)
        http://www.kankaanpaanseutu.fi/Uutiset/1194736008696/artikkeli/katri helena naisten sm-perhokalastuskisojen suojelijaksi pomarkussa.html


      • r.moore

    • r.moore

      No mutta sehän löytyi netistä:

      http://www.viinimaa.fi/fi/Juomat/Kuohuviinit/1015732/



      Raikas heleä roseekuohuviini juhlitun ja rakastetun artistin kunniaksi!

      Katri Helena Brut Rosé feat. Ballet

      Väri: Kauniin roseenpunainen.
      Tuoksu: Raikkaassa tuoksussa punaisia marjoja ja sitrushedelmiä.
      Maku: Kuiva, hedelmäinen ja tasapainoinen maku, jossa sitrusta ja punaisia marjoja.

      Tämä kuiva roseekuohuviini sopii loistavasti kesäjuhlien alkumaljaksi tai buffetpöydän seuralaiseksi!

    • KH fani

      Kyllä sitä mielellään joisi Katri-helena kuohuviiniä.

    • jaskan kaveri

      maistuu hyvälle! nam :)

    • Tilitukku

      Ja jospa vielä nähtäis kuinka se Katrikin humaltuu kun naukkailee Ruutroseeta, heh, heh.Sitä ootellessa.

    • mie

      menisköhän ne naimisiin?:)

    • tänne itselleni

      Ihan tilasin Alkosta :)

    • nimikkoviini siis

      Eikö tuollainen ole jo jonkinlaista henkilöpalvontaa..?

      • on ja ihan aiheesta

        on henkilönpalvontaa ja ihan aiheesta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      263
      6527
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      79
      5168
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      96
      4087
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      268
      3562
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      63
      3334
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3109
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      235
      2694
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      273
      2032
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      43
      1568
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1455
    Aihe