Niin, jos ostan oman osakehuoneiston, niin onko se oma ihan aikuisten oikeesti? Saanko metelöidä, saanko grillailla parvekkeella, saanko kutsua vieraita iltaa viettämään ja ottamaan vähän olutta ilman että tulee sanomista?
Vai olisiko kuitenkin parempi kasvaa aikuiseksi ja ostaa ok-talo, joka mitä ilmeisemmin on oma, ei kenenkään muun?
Vai olisiko kuitenkin parempi kasvaa aikuiseksi ja ostaa ok-talo, joka mitä ilmeisemmin on oma, ei kenenkään muun?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Saa saatehdä mitä vaan,senhän taloyhtiömäärää sinulla on se haltijan oikeus.
Omassa ok-talossa on se että se on aika harvojen herkkua,nimittäin todellisuudessa pankki omistaa ja vuokralainen maksaa pankille vuokraa.
OmassA ok-talossa tosin tulee nykyisyydellään ja tulevaisuudessa lisä kuluja kaikinlaisten eu:n säännösten saattelemana,eu määrää ok talojen eläjiä joten sielä ei saa tehdä mitä vaan,rasitteita on ja tulee melko paljon tulevaisuudessa.
Siinä mielessä kerrostalo asuminen voittaa 100-0 ok-asujan.Unohdin mainita sakkoja saa sitten kaupan tekijäksi jos piha maa on läävä niin kuin monilla onkin.
Ymmärsikö joku mitä tämä yritti selittää? Kyllä taitaa olla taas bentsot ja kaljat menneet sekaisin mahalaukussa.
Nyt se Luki vielä keräilee leegoja sieltä kt-läävän ainoasta huoneesta, oli sen verran kova veto tuo bentso/kalja :D