onko primera?

Ihan pakko kysyy täält et onks nissan primeroita 1,6 dieseleitä?Asiantuntevat miehet vois vastailla!Kiitti ;)
2801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juuei! Primeran diesel-moottori on ollut aina 2,0 litrainen. Nykyään taitaa olla 2,2 turbodiesel valikoimassa.

Äänestä

1,9 ja 2,2 löytyy viimeisimmästä Primera mallista, 1,6 ei ole ollut Nissanilla käsittääkseni ainakaan -85 vuodesta ylöspäin olevissa malleissa missään (vanhemmista en tiedä)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen 22 kirjoitti:

Ihan pakko kysyy täält et onks nissan primeroita 1,6 dieseleitä?Asiantuntevat miehet vois vastailla!Kiitti ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu