Olen 26v työssäkäyvä mies joka hakee kimppakämppää oulusta, mieluiten mahdollisimman läheltä toppilaa/koskelaa, mutta kunhan on keskustan pohjoispuolelta niin kyllä kelpaa. Olisi mahtavaa jos sinulla/teillä olisi jo kämppä kys. alueelta johon voisin muuttaa, mutta pakon edessä voimme myös vuokrata kämpän yhdessä. Kämpän tarve olisi mahdollisimman pian, lokakuun alkuun/loppuun saakka, riippuen työni kestosta. Harrastan koneella istumista, lanittamista, siivoamista sekä mm. Firefallin, Global Agendan ja Teran pelaamista. Syy muuttoon on eroaminen tyttöystävän kanssa. Joudun heinäkuuhun (tarkka ajankohta ei selvillä) asti huolehtimaan tämän kissoista, joten 2 kissaa tulee mukana tilapäisesti. Ne ovat sisäsiistejä ja osaavat käyttäytyä eikä sinun/teidän tarvitse osallistua heidän hoitamiseen ellet/-te halua. En tupakoi tai käytä huumeita, mutta minulla ei ole kumpaakaan mitään vastaan.
Kämppis/kämppikset:
Suokupuolella ja iällä ei väliä. Ei pidä bileitä arkisin eikä joka viikonloppuna. Osaa pitää yhteiset tilat siistinä (tai kompensoi rahallisesti tai muulla tavalla siitä että minä hoidan kämpän siisteydestä). Ei metelöi klo. 23-06 välisenä aikana. Sosialisuudella ei niin väliä, kunhan pystymme ylläpitämään positiivisen ilmapiirin.
Kämppä:
Vuokra saisi olla max 300€/kk puolet netistä/sähköstä/vedestä. Autopaikka jossain läheisyydessä. Nopea nettiyhteys on ehdoton. Lataan satunnaisesti jotain isompaa, kuten esim pelien pätseja, mutta lataukset ei pyöri 24/7. Tilan tarpeeni on hyvin vähäinen, mutta oma huone on tuohon hintaan pakollinen. Jos tarpeeksi halvalla irtoaa, niin voin myös jossain nurkassa punkata koneeni kanssa tuon ajan (joitain ehtoja joudutaan asettamaan tässä tapauksessa). Tavaraa ja rompetta minulla ei ole kovin paljoa, ja olosuhteista riippuen voin myös hankkiutua eroon tavaroistani ennen muuttoa.
Yhteydenotot s-postitse osoitteeseen: [email protected]
Etsin kimppakämppää Oulusta. Heinäkuu-Lokakuu
TurboUrpo
0
74
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921826- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683