Toimiiko kaikilla toisilla oheinen ketju normaalisti? Iselläni vastauslaatikkoa ei ole, sekä koko rivi jossa sijaitsee mm. vastauspainike on mustan raamin sisällä, eikä namiskat toimi, "ilmoita asiaton vieti" jne. Kaikki tuon raamin sisällä on blokattu.
Häiriö vai hakkerihommia?
- http://keskustelu.suomi24.fi/node/10671175
Häiriö vai hakkerihommia?
- http://keskustelu.suomi24.fi/node/10671175
Vastaukset 14
Vanhimmat
normaalisti, se musta raami on täälä kummitellu jo eilisestä, välillä se tulee ja välillä ei, selain on firefox enkä ole muilla selaimilla asiaa testannut ..
Suomi24 sekoilee, selain ei vaikuta asiaan.
Ok, itselläkin ketju näkyy normaalisti, paitsi se musta raami, mutta on blokissa.
Paljon lyödään vetoa, että saan sen korjattua?
Niitä surukehyksiä on milloin missäkin.
Onkos teillä kadonnut tuo "Kutista kaikki viestit" tjsp vai onko mun selaimissa vikaa.
Pitkissä ketjuissa pirullinen kun yrittää löytää mihin on viimeksi vastattu.
Eix nyt kukaan saa vastattua tähän?
Kivaa keksiä omia sanoja, blokissa. Mitähän tuokin tarkoittaa?
Estetty se on
http://urbaanisanakirja.com/word/blokata/
tuo sana on blokata, ei blokissa. Bloki (blokki) on ollut lehtiö niin kauan kun olen ollut elossa :D, ja se on tosi kauan. Eli kysymys kuuluu kannattaako viljellä slangisanoja jos ne menee päin persettä?
Kannattaako urputtaa asiasta ihan vain urputtamisen ilosta? Jokainen normijärkinen ymmärsi otsikon ja aloitusviestin luettuaan mitä kirjoittaja tarkoitti. Pilkunnussijoille ja mielensäpahoittajille on ihan omat palstansa, siellä voit samanmielisten kanssa yrittää pysäyttää kielen kehityksen.
>> Bloki (blokki) on ollut lehtiö niin kauan kun olen ollut elossa :D, ja se on tosi kauan.
Kieli kehittyy Eskoseni. Stadissa jos jokin blokkaa, niin se tarkoittaa jonkin jumittavan, eli näin asia bonjataan Stadissa. Näin niin kauan kuin muistan ;-)
Blogeihin sitten voidaan kirjoitella mm. edellämainituista.
Have a nice day !
Ps. Älkääkä blokatko sivuseikkoihin, se vain pilaa elämän päivät, yhtäkään elettyä ei saa takaisin ;-)
Älä nyt viisi, kyllä vanha patukka tietää, että kylmän sodan aikana valtiot olivat jakautuneet länsi- ja itälehtiöön. Suomi ei virallisesti kuulunut kumpaankaan lehtiöön, mutta jotkut väittävät että homma meni suomettumisen takia niin sanotusti blokkiin eli vihkoon.
että tämäkin vielä ..