Lahteen ostoksille.

Niin se on mentävä, bisneskaupungissa riittää tarjontaa moneen makuun, vaihtoehtoja löytyy, ja hintataso edullisempi kuin taantuvassa lappeenrannassa. Eihän täällä edes ole juuri muuta kuin kirpputoreja, ja jotain epämääräisiä halpahalleja jotka liittyvät jollain lailla Venäjään. Esimerkiksi Lahden sokos aivan toista luokkaa kuin meidän pieni vaatimaton.
3126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pietarissakin saa jo halvemmalla,älä suotta Lahteen mee josset Salorantaa aijo hankkia.
Tasavallan presidenttimme voisi olla "vähemmän" nato.
Kannattaa lukea historiaa ja vetää johtopäätöksiä.
Putin on mies ja perseennuoleminen oksettaa häntä,haluaa olla maansa parhaaksi.
Suomella on erityisasema.
Potkase karhua munille.
Ei ole pohjois-korea.

Itse tiivistäisin suhteita Venäjään,jos olisin politiikko niin turvaisin Suomen asian.
Normi venäläinen ei ole meitä kummallisempia(keskiikäiset).

että näin

Äänestä

Terveluloa vaan. Täällä tosiaan kohtaa tarjonta ja kysyntä toisensa, eikä vaan pelkästään Sokoksen muodossa, vaan ihan yöelämässäkin tarjonta on toista kuin teillä ne venäjän tyttäret. Olette ainakin hyviä hakemaan nais-seuraa.

Äänestä
  • Juuri tuota tarkoitin kun Lahteen kehoitin ostoksille. Merkkiliikkeitä keskusta, sekä karisma pullollaan, löytyy malleja, kokoja myös rinnakkaiskoja niin miehille kuin naisillekin, myös kenkäkaupoissa kenkiä erilaiseen jalkaan.Ostosten jälkeen voi varata hotellista huoneen ja jäädä katsastamaan Lahden yöelämää, siellä yökerhoissa myös riittää vaihtoehtoja molemmille puoliskoille enemmän kuin pitäisi kaupungin montussa, tarjontaa todella moneen makuun. Lahti sijaitsee lännessä pelkästään se houkuttelee lähtemään, toisin on laita itäisen Pietarin , jopa Imatra saa nyrpeän ilmeen kasvoille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Charmikas mies ! kirjoitti:

Niin se on mentävä, bisneskaupungissa riittää tarjontaa moneen makuun, vaihtoehtoja löytyy, ja hintataso edullisempi kuin taantuvassa lappeenrannassa. Eihän täällä edes ole juuri muuta kuin kirpputoreja, ja jotain epämääräisiä halpahalleja jotka liittyvät jollain lailla Venäjään. Esimerkiksi Lahden sokos aivan toista luokkaa kuin meidän pieni vaatimaton.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu