Hei, toistamiseen ollaan siipan kanssa Budapestiin kesällä lähdössä. Kylpylöissä ei viime kerralla käyty, tällä kertaa ehkä tarkoitus. Onko vaikea toimia, miten pukutilat on järjestetty jne? Tonavan risteily haaveissa myös, onko niitä vain tunnin, kahden mittaisia vai löytyykö pidempiä ja mikä satama/laiva paras? Hierontaa/kauneushoitolaa myös etsin, mutta valitettavan huonolla menestyksellä. DaySpa-paikoissa hinnat ovat korkeita, ideana olisi löytää kohtuuhintainen mesta esim. perusklassiseen hierontaan.
Vinkkejä muistakin paikoista vastaan otetaan...
Vinkkejä
-sap-
1
552
Vastaukset
- Hieno kaupunki.
Me ostettiin hop on-hop off-lippu, johon kuului myös laivaristeily. Ihan kiva oli käydä laivaristeilyllä illalla, jolloin kaupunki valoissaan oli mukava katsella joelta päin. Tuohon laivaristeilyyn ei kuulunut ruokailua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.888077Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906084Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875567Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot685511Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134740Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232508Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys362218Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71354Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51349Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441190