Olen 15v tyttö ja asuin äitini kanssa pitkään kahdestaan kunnes äiti löysi uuden miesystävän. Äidin kumppani on ihan ok ja onneksi hänellä ei ole omia lapsia. Minusta tuli puolitoista vuotta sitte isosisko ja se ei ollut iloinen asia. En olisi halunnut sisaruksia, koska olen tottunut olemaan ainut lapsi. Mutta tänään sain kuulla, että äitini odottaa kaksosia! En kestä, että tulen uudestaan isosiskoksi ja vielä tuplana. Kotona kaikki vaan hössöttää Linnean perään. Kukaan ei ole minun kanssani. Mutta onhan Linnea ihana ja varmasti tulevat sisaruksenikin. Tähän pitää vain totutella. Onhan meillä ollut ihaniakin hetkiä Linnean kanssa ja rakastan häntä kovasti. En vain jotenkin jaksaisi hoidella kahta vauvaa äidin ja "isän" apuna.
En enää jaksa...
2
345
Vastaukset
- Fakta
Täysin normaalia jos perheeseen syntyy lisää lapsia. Sun täytyy vaan tyttö hyvä koittaa elää sen asian kanssa. Ja se mies ei ollu sun valintas vaan sun äidin, mietippä jos sun äiti sais tietää että tänne tuut kirjottamaan sun äidistä ja sen lapsista ja uudesta miehestä. Ehkä sun ei enään kannata tänne tulla kirjottelemaan mitään tällasta kun ei varmaan kukaan niin innolla näitä lue ja en kyllä mäkään, aattelin vaan tulla pistämään kommenttia.. :)
- !!!
Ehkä sun ei enään kannata tänne tulla kirjottelemaan mitään tällasta kun ei varmaan kukaan niin innolla näitä lue ja en kyllä mäkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1363231Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk652854Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362239Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1072158Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1322013Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva451976Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101302Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville141115Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77930