Kertokaa kokemuksianne siellä majoittuneet!
Riviera apart
lomalaiset
7639
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikö tosiaan kukaan ole käynyt?
Minäkin haluaisin kuulla kokemuksia! :)
Minäkin olen odotellut kuulumisia suomeksi. Niitä odotellessa luetaan näitä.
http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g297961-d1135732-Reviews-Riviera_Apart-Alanya_Turkish_Mediterranean_Coast.html
Aika positiivista.
Oltiin viimekesänä ja ihan tyytyväisiä oltiin :-) Teinit tykkäsivät kovasti. Palvelu pelasi loistavasti. Huoneet perussettiä,mutta eihän sinne makaamaan kokopäiväksi ole tarkotuskaan mennä :-)
Nauttikaa lomasta
viime kesänä kanssa olin, sellainen perus hyvä ja viihtyisä hotelli! vastapäätä minimarketti mutta se on aika kallis, vähän vain pidemmälle kun kävelee saa paljon halvemmalla. muuta en oikein osaa sanoa. ja turkkilainen ilta todella mahtava! perus esitykset tietysti mutta ruoassa oli paaaljon valinnanvaraa ja jälkiruokapöytä.. ah
Meitä on menossa 3 sukupolvea ja 8 henkeä. Kahteen huoneistoon olisi tarkoitus majoittua. Matkatoimisto on toivonut meille vierekkäisiä huoneita, mutta itse pitää olla yhteydessä hotelliin, jos on muita toivomuksia.
Olisiko parempi, että huoneet ovat altaalle vai ei?
Täällä kun ei osaa ajatella suuntia ja meluja.
Kiitos!
Muutama viikko sitten olimme siellä ja ihan on siisti ja mukava paikka. Henkilökunta on oikein ystävällistä. Jos saatte huoneen kadun puolelta, jonkun verran kuuluu liikenteen ääntä. Paksut verhot kyllä eristävät hyvin. Tosin pari viikkoa sitten siellä ei suuria ihmismääriä vielä ollut liikenteessäkään. Altaan puolelle kuuluu läheisen minareetin rukouskutsu, joihin varmasti havahtuu ennen viittä aamulla.
Kertaakaan emme syöneet hotellin ruokia, joten niistä en osaa sanoa mitään. Ja turkkilainen ilta oli jonkin verra kalliimpi kuin se mihin matkatoimistot kärräävät asiakkaansa.
Oman keittiön varustus on hyvä - jos ei suuria määriä meinaa kokkailla.
Vastapäätä tosiaan pieni Onura Market, joka on läpi yön auki, mutta hintaakin on riittävästi.
Kauppahalli on parin korttelin päässä ja siellä hedelmät ja vihannekset ovat todella edullisia. Kakkoslinjan bussipysäkki on hotellin edessä toiseen suuntaan. Eli jos menette isoihin marketeihin, Kipaan tai Carrefouriin, mennessä täytyy muutama sata metriä kävellä pysäkille, mutta palatessa kassien kanssa pääsee ihan hotellin eteen.