dna on huippu

näin on

parempaa puhelin operaattoria ei suomessa ole.

4

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ent. asiakas

      DNA:ssa on hyviä puolia, mutta huonoja paljon enemmän. Verkko kaatuu usein ja tökkii muutenkin. Asiakaspalvelussa DNA on maailman huonoin, eivät pysty toimittamaan edes laskuja, josta on usein ollut keskustelua tälläkin palstalla.

      • no voihan pee

        Oulussa ei toimi. ´Nyt kolmatta päivää dna-yhteydet joko katkeilevat tai ei pääse edes verkkoon. Eikä asiakkaita kunnioiteta laisinkaan: ei etukäteisiilmoitusta huoltotöistä, ei pahottelua eikä mitään muutakaan. Aikaisemmin toimi suht koht moitteettomasti.


    • tyytyväinenasiakas

      Itse olen ollut DNA:lla asiakkaana noin viisi vuotta ja olen erittäin tyytyväinen. Laskutuksessa ei kuseteta,jos joskus harvoin on jotakin epäselvää saan sen asiakaspalvelijan kanssa äkkiä ja ystävällisesti selvitettyä. Joskus toki(muistaakseni viime kesänä)oli noin päivän ajan "linjat poikki",eli ei voinut soittaa minnekään. Hyvä juttuhan tämä ei ollut,mutta itsellä niin paljon enemmän positiivista kokemusta DNA:n asiakkaana,että en vaihda.

      Hinnatkin ovat sitä mitä luvataan ja sen mukaan tulee tosiaan laskutkin. Vaihdoin aikoinaan Soneralta pois monen kusetusyrityksen jälkeen,joita sattui myös muille perheenjäsenille! Takaisin en mene!

      Telefinlandillekaan en mene,kun on Soneran tytäryhtiö. Olen DNA:lla ollessani säästänyt paljon rahaa,aikaa ja hermoja. Heillä on myös eniten käyttötarkotuksiini sopivia liittymätyyppejä.

    • "Odota Hetki"

      onkohan herra tyytyväinen asiakas yrittänyt koskaan edes soittaa asiakaspalveluun..

      Vastausajat Huhtikuu - Kesäkuu 2012

      Keskimääräinen jonotusaika
      Kuluttaja-asiakaspalvelu, matkaviestintä 0:01:46
      Kuluttaja-asiakaspalvelu, kiinteän verkon palvelut 0:02:33
      Yritysasiakaspalvelu, matkaviestintä 0:01:59
      Yritysasiakaspalvelu, kiinteän verkon palvelut 0:01:00
      Kiinteän verkon tekninen tuki, kuluttaja-asiakkaat 0:00:59
      Kiinteän verkon tekninen tuki, yritysasiakkaat 0:01:15

      mistähän vitusta nämä ajat on revitty kun itse olen soitellut nyt pari kertaa ja molemmilla kerroilla odotusaika on ollut yli puolituntia reippaasti... nimimerkillä hajottaa... plussaa ainoastaan hyvästä odotusmusiikista, joka sekin alkaa vituttaa 50 minuutin jälkeen..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      143
      10258
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      72
      9823
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6829
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      213
      5268
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      4979
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      154
      3816
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      81
      2648
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2621
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      165
      2460
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2292
    Aihe