dna on huippu

parempaa puhelin operaattoria ei suomessa ole.
4251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

DNA:ssa on hyviä puolia, mutta huonoja paljon enemmän. Verkko kaatuu usein ja tökkii muutenkin. Asiakaspalvelussa DNA on maailman huonoin, eivät pysty toimittamaan edes laskuja, josta on usein ollut keskustelua tälläkin palstalla.

Äänestä
  • Oulussa ei toimi. ´Nyt kolmatta päivää dna-yhteydet joko katkeilevat tai ei pääse edes verkkoon. Eikä asiakkaita kunnioiteta laisinkaan: ei etukäteisiilmoitusta huoltotöistä, ei pahottelua eikä mitään muutakaan. Aikaisemmin toimi suht koht moitteettomasti.

    Äänestä

Itse olen ollut DNA:lla asiakkaana noin viisi vuotta ja olen erittäin tyytyväinen. Laskutuksessa ei kuseteta,jos joskus harvoin on jotakin epäselvää saan sen asiakaspalvelijan kanssa äkkiä ja ystävällisesti selvitettyä. Joskus toki(muistaakseni viime kesänä)oli noin päivän ajan "linjat poikki",eli ei voinut soittaa minnekään. Hyvä juttuhan tämä ei ollut,mutta itsellä niin paljon enemmän positiivista kokemusta DNA:n asiakkaana,että en vaihda.

Hinnatkin ovat sitä mitä luvataan ja sen mukaan tulee tosiaan laskutkin. Vaihdoin aikoinaan Soneralta pois monen kusetusyrityksen jälkeen,joita sattui myös muille perheenjäsenille! Takaisin en mene!

Telefinlandillekaan en mene,kun on Soneran tytäryhtiö. Olen DNA:lla ollessani säästänyt paljon rahaa,aikaa ja hermoja. Heillä on myös eniten käyttötarkotuksiini sopivia liittymätyyppejä.

Äänestä

onkohan herra tyytyväinen asiakas yrittänyt koskaan edes soittaa asiakaspalveluun..

Vastausajat Huhtikuu - Kesäkuu 2012

Keskimääräinen jonotusaika
Kuluttaja-asiakaspalvelu, matkaviestintä 0:01:46
Kuluttaja-asiakaspalvelu, kiinteän verkon palvelut 0:02:33
Yritysasiakaspalvelu, matkaviestintä 0:01:59
Yritysasiakaspalvelu, kiinteän verkon palvelut 0:01:00
Kiinteän verkon tekninen tuki, kuluttaja-asiakkaat 0:00:59
Kiinteän verkon tekninen tuki, yritysasiakkaat 0:01:15

mistähän vitusta nämä ajat on revitty kun itse olen soitellut nyt pari kertaa ja molemmilla kerroilla odotusaika on ollut yli puolituntia reippaasti... nimimerkillä hajottaa... plussaa ainoastaan hyvästä odotusmusiikista, joka sekin alkaa vituttaa 50 minuutin jälkeen..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin on kirjoitti:

parempaa puhelin operaattoria ei suomessa ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu