kokemuksia

kkkka

hei!
tämä ei nyt välttämätttä kuulu tälle palstalle, mutta en löytänyt tähän hätään sopivampaakaan..
Kävin männäviikolla yksityisellä lääkäriasemalla gynellä, kun ollaan miehen kanssa puolivuotta koitettu raskautua.... noh, se ei oo se pointti... kerroin kuinka mulla on ollut alavatsakipuja ja kirvelyä alapäässä. Ulkoisesti kuulemma näyttää ihan normaalilta ja ultrassa munasarjat ja kohtu ok. Mutta sitten asiaan, päätettiin ottaa se papa kuitenkin..... useamman kerran se ollaan jo minulta otettu (olen 27v). Aina se tuntuu inhottavalta mutta kyllähän sen kestää....koskaan ei ole niin paljon sattunut kuin nyt :/ oikeasti sattui ja ekaa kertaa tarvein suojaa pikkuhousuihin. se oli oikeesti todella kovakouraista ronkkimista :/ Mulle jäi oikeesti kammo!!!! enkä mielestäni ole kovin kipuherkkä.(on tatuointeja ja lävistyksiä)
eilen sain puhelun, että se lasi, jolle näyte on laitettu, on hajonnut, ja pyysivät minua uuteen. Nyt mä en enää uskalla mennä!!!
Kysyisinkin teiltä, sattuuko papan ottaminen yleensä noin paljon?
Pakko kuitenkin josain vaiheessa mennä tulehduksien poissulkemiseksi :/ kuitenkin edelleennyritetään raskautua......
tosi sekava teksti, mutta auttaisi jos saisin kokemuksia papasta.ikina en ole sitä ennen jännittänyt, mutta nyt suorastaan pelkään!

1

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokem.on

      Katso netistä uusi lääkäri sen perusteella, kuka on saanut myönteisiä arvioita nettiin.

      Papan ottaminen ei kyllä yleensä satu! Jos on tulehdusta ollut niin vähän on tuntunut, mutta ei ole kylläkään sattunut. Kuulostaa aikamoiselta sählääjältä, kun ovat lasinkin saaneet rikki..pyydä korvaus klinikalta kuluista, mutta vaihda lääkäriä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      166
      8644
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      134
      3242
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      165
      2120
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      94
      1832
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      174
      1766
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      180
      1647
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      138
      1322
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      996
    9. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      108
      972
    10. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      934
    Aihe