Kokeilin Reishiä ja sen vaikutus oli mahtava, mitään niin hyvää en ole aikoihin maistanut ja puhun nyt sen vaikutuksista, siitä olosta, mikä siitä seurasi.
Olen joutumassa leikkaukseen, mutta nyt alan tosissani miettiä, voisinko ainakin siirtää leikkausta ja kokeilla hoitaa itseäni luonnonkonsteilla, koska mitään pahanlaatuista ei ole kokeissa todettu, vain "poikkeavaa kudosmassaa" kohdussa myooman ympärillä.
Leikkauksessa vietäisiin kohtu ja ehkä munasarjatkin, joten nyt on tosi kyseessä, saa auttaa, jos on varmaa tietoa.
Reishi l. Lakkakääpä, mistä saan edullisimmin ?
20
9906
Vastaukset
- Kapseleita tai ?
Hu huu, täällä ollaan, eikö tosiaan kukaan tiedä, mistä Lakkakääpää saa edullisimmin ?
- rekisteröitymätön**
Lepiköstä löytyy.
- Anonyymi
Mikä se semmonen lepikö on?
- tuliko virheostos?
Ostin sitten Fitnessfirst´in kautta Nature´s Way Reishikapseleita ja pari päivää olen niitä syönyt 2 kapselia päivässä, avaamalla kapselin ja sekoittamalla veteen. Toistaiseksi ei ole sitä samaa "fiilistä" tullut, mitä tuli siitä Reishi-teestä, jota Kasvisfestareilla parinä päivänä join. Ehkä näissä sitten on eroja, tms, mutta katsotaan vielä.
- Sienimies__
Reishin vaikuttavat ainesosat, polysakkardit, eivät ole ihmiskehon käyttävissä kunnolla ilman reishin kuumentamista. Tämän vuoksi useat reishi-tuotteet on syytä avata kapseleistaan ja laittaa kuumaan veteen hautumaan => tuote ikään kuin aktivoituu keholle käytettävään muotoon. Sama on suomen luonnosta löytyvästä pakurikäävästä, jota suoraan puusta syömällä menettää huikean osan mahdollisesta tehosta :D Mitä pidemmpi haudutus sen parempi, jos mahdollista niin lasi-astiassa koska metalli ei ole hyväksi jutuille :D
Iherbistä muschroom science -merkin kapselit ovat sellaisia, jotka ovat valmiiksi kuuma-uutettuja, jolloin ne voi käyttää suoraan sellaisenaan. Samoin FourSigmaFood:sin instant -juomat (polysakkardeja jopa 30%!), joita saa esimerkiksi Ruohonjuuresta ja Fitnesfirstiltä. Juuri on starttailemassa myös www..sienikauppa.com, josta saa parhaat terveyssienet ja laadukkaalla meininigillä ;) Suosittelen tutustumaan myös muihin terveyssieniin, huikeita vaikutuksia!
Itse olen tykännyt FSF:n tuotteista valtavasti, parista muutamaan pussia päivässä niin pärisee kivasti, mutta terveellä tavalla :)- Sienimies__
Voi typotus sentään! :)
Tämä toiminee paremmin: www.sienikauppa.com
- .@@.
Iherb on halpa ja luotettava, valitettavasti vaan myös verottaja on tajunnut tämän ja alv-vapaa raja tippuu vuodenvaihteessa 20 euron tuntumaan. On se silti huimasti halvempaa kuin Suomessa joidenkin "erikois"tuotteiden osalta.
- muilla kokemusta?
on ollut useamman kuukauden räkätäutia ja poskiontelontulehdus ja kun aloin käyttämään reishi kapseleita niin viikossa alkoi helpottamaan ja poskiontelot parantuneet. N52
- Organo
itse olen päässyt OG kahvilla, kaakkaolla ja teellä eroon ekseemasta. Nuo kyseiset tuotteet sisältävät lakkakääpää(Ganoderma lucidum), on toi lakkakääpä erikoinen tuote. Kokeile http://www.jarijanne.organogold.com/r/DE/ sieltä löytyy lisää tietoa.
- olisiko edullinen
Olisiko edullisin Aboa Medica Vahva Reishi - Lakkakääpä 400 mg, 60 kapselia 18,70€ kun vertaa Solgarin 50 kapselin 35,15€ purkkiin
http://www.sinunapteekki.fi/catalog/aboa-medica/aboa-medica-vahva-reishi-lakkakaapa-kaps-p-4308.html- reishi kapselit
tilasin noita nature's wayn reishi standardized 100 capsules muutaman purkin. Ohjeessa suositellaan ottamaan 2 kapselia kaksi kertaa päivässä, mutta riittääkö jos ottaisin vain kaksi kaksi kapselia päivässä 752mg?
- Seppo L
Tietäisikö joku, mistä saisi lakkakäävän itiöitä istutusta varten.
- Macamies
Uusi verkkokauppa http://feelvivid.fi/ näyttäis olevan avattu, jossa myydään pelkkiä uutteita mm. Reishiä. Uutteet näyttäisivät olevan paljon vahvempia kuin muiden myyjien jauheet. Tällä hetkellä itsellä testissä Reishi, Acai ja Maca. Reishi ja Maca untuu potkivan tosi hyvin ja yllätyin kun Acai oli väriltään punaista ja kirpeän makuista :) Todella herkullista!
- t.t.
minulta löytyisi sellaisia tuotteita jotka sisältävät lakkakääpää;) ottakaa yhteyttä [email protected]
- M.T.
Parhaiten lakkakäävän vaikutus tulee eslille kuumissa juomissa. Olen itse käyttänyt kahvia, kaakaota ja teetä jotka sisältävät lakkakääpää (ganoderma lucidum). Itsellä on vaikutuksen huomannut, että pätkissä nukkuminen on muuttunut kokonaisiksi yöuniksi. Pari kuukautta sitten minulla todettiin endometrioosi ja leikkaukseen ollaan menossa. Toivon, että tästä olisi apua myös tähän. Ja mikä parasta miulle maksetaan siitä, että juon kahvia, kaakaota tai teetä. Myös sinulla on mahdollisuus ansaita rahaa ja kokea huomat vaikutukset. Jokainen ollaan yksilöitä ja vaikuttaa eri tavalla.
Pistäs mailia tulemaan [email protected] - s.t.t.t.
minulta löytyy myös kyseiset juotavat tuotteet josta löytyy lakkakääpää:) jos kiinnostuit kerron asiasta lisää [email protected]
- Sannasalud
Hei, Lakkakääpä kahvia ja teetä (kaakaota) saat myös minun kautta, tunnetulta toimittajalta voit ottaa yhteyttä joko Facebookin kautta facebook.com/sanna.go.31 tai spostilla [email protected]!
- rerere9
reishiä saa edullisesti netistä www.teekauppa.fi ja postikuluja ei peritä kuponkikoodilla "nk5121"
- tiedoksi
Tiedoksi, että lakkakääpä kuuluu Suomessa erityisesti suojeltaviin lajeihin:
http://www.edilex.fi/lainsaadanto/aiempi/19970160_20020014 - Jaryzin
Minulla on vaikea keuhkoahtauma, olisiko lakkakäävästä mitään apua?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1792059- 1751761
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691618Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241413Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1031406- 1001067
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1591056Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c731037Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud228866Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,56820