Kämppis Helsinkiin

kämppäkaverihaussa

Hei!

Etsin kämppikseni puolesta uutta asukasta tilalleni heinäkuusta lähtien. Hän on vaihdossa Sloveniassa tällä hetkellä, joten lupasin auttaa etsinnöissä :) Itse olen muuttamassa asunnosta opiskelujeni takia.

Kyseessä siis huone kolmiosta kauniilta alueelta Pohjois-Haagasta, loistavien kulkuyhteyksien ja palvelujen läheltä. Vuokrattava huone olisi olohuone, joka on otettu makuuhuoneeksi käyttöön, jonka lisäksi yhteisiä tiloja olisi keittiö, pesuhuone ja pieni "tv-huone" eli toinen makuuhuoneista, joka on pyhitetty television ja leffojen katseluun.
Vuokrattavasta huoneesta on myös ovi parvekkeelle ja se on n.20-25 neliöinen. Koko asunto vuokrattavaa huonetta lukuunottamatta on kalustettu. Huone vapautuu 1.7. Vuokra on 526,62e kuukaudessa sisältäen veden ja lämmityksen.

Itse alueesta sen verran että n. 100m päästä asunnosta menee 3 bussia keskustaan ja lukuisia busseja lähistöltä lähes minne tahansa päin Helsinkiä, lisäksi juna-asemalle on matkaa noin 800metriä. Lähikauppa löytyy noin 300metrin päästä ja n. 500metrin päästä Kannelmäen Prisma. Viereisestä metsästä löytyy mielettömät lenkkipolut!

Tuleva kämppiksesi olisi 24-vuotias kauneudenhoitoalan opiskelija. Ilmoituksen lopussa on hänen sähköpostinsa, joten hänen kanssaan voi keskustella enemmän sen välityksellä, mutta uskoisin ainakin että nyt haetaan naispuolista, varmaan suunnilleen samanikäistä, sosiaalista ja siistiä henkilöä :) Lemmikkejä ei saisi olla, koska kyseinen henkilö on allerginen!

Sähköpostiosoite johon voi laittaa mailia on [email protected]

1

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kämppäkaverihaussa

      Jos etsit asuntoa vain kesäksi, sekin on ok, tuleepa kämppikselle enemmän aikaa etsiä vakituisempaa kämppistä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2385
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      69
      1130
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1097
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      658
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      581
    Aihe