palma nova,mallorca hotelli sol lunamar

maikki

haluaisin tietoa paikasta palma nova, hintatasosta ja muutenkin mimmoinen paikka?ensi kertaa espanjaan matkustava. entä ravintoloiden tarjonta, löytyykö italialaisia ravintoloita? ja tietenkin kokemuksia hotellista sol lunamar.

1

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huevos con gas

      Ihan mukava paikka "bilehelvetti" Magalufin vieressä. Paljon erinlaisia ravintoloita, Palman puoleisessa päässä myös italialainen ( löytyy enemmänkin). Meson son caliu aivan mahtava paikka mutta ei varsinaisesti sijaitse palma novassa vaan son caliussa. Palma novan kaduilla huomattavasti rauhallisempaa kuin Magalufissa. Hiekkarantojen vieressä kulkee laatoitettu kävelytie lähes koko alueen.
      Kyllä pari päivää menee kun Palma nova on "tutkittu". Tabu myös ihan hyvä hyvä mesta ja todella suosittu meksikolainen La cucaracha (pöytä lähes aina varattava). Magalufin puolella on tosi näyttävän näköisiä ruokapaikkoja rannassa mutta usein ruuat silkkaa kakkia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      21
      2268
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      87
      1403
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      116
      1198
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1110
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      889
    6. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      831
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      812
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      202
      799
    9. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      16
      785
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      755
    Aihe