Yövyin Helsingin Omenahotelli Lönnrotinkadulla 12-13.5 2012. Ongelmat alkoivat jo ulko-ovella,kun ulko- ja huoneenoveen annettu ovikoodi ei toiminut. Myös muilla kello 16.00 saapuneilla oli sama ongelma. Useiden soittojen jälkeen, asiakaspalvelu sanoi syyn olevan kaatuneessa ovikoodi järjestelmässä, mutta järjestelmä saataisiin korjattua 5 minuutin sisällä, kello 16.45 mennessä.
Olin ollut siis 45 minuttia, 10 asteessa, t-paidassa hotellin edessä. Samaa lupailua jatkui kello 17.48 saakka, kunnes vartija tuli avaamaan avaimilla huoneiden ovia. Olin seissyt ulkona t-paidassa 1H45min. Oli TODELLA KYLMÄ.
Sisällä TV eikä internet toiminut. Huoneen nurkassa oli kuvunutta, mutta edelleen haisevaa oksennusta. Huoneesta ei uskaltanut poistua, koska ovikoodit oli edelleen kaatuneet.
Asiakaspalvelusta luvattiin hyvitys, kunhan vaan laittaisin sähköpostia omenahotellin asiakaspalveluun.
Nyt, 14 päivää ensimmäisestä postista, kolme yhteensä kirjoittaneena, olen todella vittuuntunut, kun mitään vastausta ei ole tullut. Mistä tämmöiseen asiaan voi saada apua? Poliisille en tietysti viitsi mennä, enkä asianajajaakaan näin puienen asian takia viitsi todellakaan palkata. Pakko vaan olisi saada tämä armoton vitutus aisoihin saamalla omenahotelli edesvastuuseen kaiken välttelemisen jälkeen.
Omenahotellin kiero asiakaspalvelu
Omenahoteli kusettaa
1
1063
Vastaukset
- pettynyt myös
Meillä samanlaisia kokemuksia Yrjönkadun hotellista. Sen lisäksi huoneessa oli luvattoman kuuma, ei ilmastointia tai edes tuuletinta.
Minä sain lopulta vastauksen tehtyäni valituksen, kolme-neljä viikkoa myöhemmin tuli vastaus jossa pahoiteltiin ja korvaukseksi yksi ilmainen yö heidän hotellissaan... Bullshit... En IKINÄ enää mene kys. hotelliin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset394831Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut173622Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693433Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1002784SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862660IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k282597Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161623En mä tahallani ole näin hankala.
Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161386- 1521311
Harmittaako mies, että yhteys katkesi?
Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?1791272