Kiinnostaisi tietää, parantaako Allah sairauksia kokouksissa tms. Tapahtuuko siis ihmeparantumisia?
Ihmeet islamissa
9
126
Vastaukset
Allah parantaa kenet tahtoo, myös ikään kuin ihmeen kautta. Yhteisön rukouksella on merkitystä, mutta sen ei pidä odottaa johtavan suoraan parantumiseen. Kärsivällisyys ja kiitollisuus aina paikallaan, sillä muslimi alistuu Jumalan tahdolle tyytyväisenä oli kyseessä sitten terveys tai sairaus tms.
- numbersareafterus
Siis EI...
- Pitkämuistinen
a yahyalle
Te muslimiressukat olette hyödyllisiä idiootteja Allahinne "tarhassa" - .
Eli kamelinpissa parantaa todennäköisemmin;)
- Res Sukka
Pitkämuistinen kirjoitti:
a yahyalle
Te muslimiressukat olette hyödyllisiä idiootteja Allahinne "tarhassa"Entä miksi me kristittyressukat pidämme uskontoamme Islamia parempana?
- kerrohan a.yahay
No ainakin muhammed kehoitti ja neuvoi (liekö testasi vain miten pitkälle ihmiset uskovat häntä) juomaan kamelin virtsaa.Ajatuskin on jo mieletön tuollaisesta
Mielenkiintoinen vastaus a.yahyalla.Kun taas minulle on kertonut muslimi,että ei Jumalalle voi rukoilla toisen ihmisen puolesta jne..Jumala ei kulemma kuule,kuin asianomaisen itsensä rukouksen/pyynnön elikkä kuka on oikeassa a.ahaya tai minun tuntemani muslimi veikkaisin,että a.ayhaya tulee taas selittämään jotain tarinaa tai väittää,että tuntemani muslimi ei ole oikein islam uskossa ja on epäuskoinen.Villi arvaus minulta vain mut saas nähdä mitä saan vastaukseksi.- .
Yuotubessa on moni muslimi kamelinpissauskovaisia ja uskovat sen tervehdyttävään vaikutukseen.
Siksipä islamia voidaankin sanoa pisslam nimiseksi.
- ateisti023
Itse olen ateisti,mutta minulla on muslimiystävä. Hän aikanaan kertoi minulle tarinan miehestä, joka oli ollut vakavasti sairas. Tämä mies oli sitten lähtenyt jollekin pyhiinvaellusmatkalle ja juonut sen aikana jossain pyhässä paikassa jotain pyhitettyä vettä. Sen seurauksena hän oli parantunut sairaudestaan. (anteeksi epätarkkuuteni tarinan suhteen, mutta sen kuulemisesta on jo kauan aikaa, enkä itse tämmöistä usko...)
Ystäväni uskoi tarinan itse todeksi, mutta itse pidin sitä vain jonakin tarinana, joka kulkeutuu henkilöltä toiselle... onhan niitä urbaanilegendoja varmaan joka kulttuurissa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4129026Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1883590- 202033
- 811256
- 271095
- 751090
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661071Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791055- 551023
- 65950