Eli oon menossa ottamaan huulikorua täs puoles välis kesäkuuta, vihdoin ku vanhemmat suostu :) !! Sattuuko se? Jotkut sanoo et ne on iha tippalinssis menny sinne ku jännittää mut sitte se ei kuulemma satu yhtään :D Hmm.. Kokemusta?
Ja otan eka napin, mutta onko se vaikeaa sitte ite vaihtaa siihe rengas? =D
Ja otan eka napin, mutta onko se vaikeaa sitte ite vaihtaa siihe rengas? =D
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei.. et oo tosissas..!!?!? huulikoru on a i v a n järkyttävän ruma... en suosittelisi.
Oot niin onnekas! Mäki haluisin lävärin (smileyn) mut äiti ei anna ottaa :( Ja mun mielest huulikoru on kyl aika kiva ja tyylikäs :) Sanoisin ite että kaipahan se kirpasee sen hetken ku sitä tehään, mutta ei ehkä niin paljoo ku odottais sen sattuvan.
Jeep. Elikkä mun kaveri otti huulikorun kommallekkin puolelle alahuulta. Ite ottaminen ei kuulemma sattunu, muttakun oli renkaisiin vaihdon aika ei kaikki onnistunukkaan miten piti.
Se ei saanutkaan renkaita enää niihin reikiin, eikä enää niitä nappejakaan. Ajatteli tietenkin että seuraavana päivänä kaikki onnistuin, mutta ei. Ja ylläri vaan niihin tuli joku tulehus ja kun se meni näyttämään lääkärille sitä huultansa, toisessa reijässä oli semmonen minihämähäkin joku pesäke missä oli sillä jotakin poikasin.
Kaveri meni tietty ihan paniikkiin, mutta sitten se leikattiin, ja sinne kyllä jäi sen huulikorut. Ei enää ole kuulemma lävistyksiä ottamassa.
EN SUOSITTELE !!!
no hyi hämähäkin pesä o: okei tuli kammo ku mul on huulikoru D: