Virtalukko jumittui

Pöhlö

Tuli tehtyä semmoinen hölmö temppu asioista selvää ottamatta että meni virtalukko täysin jumiin CRC-käsittelyn jälkeen. Välillä ei pelannut ollenkaan ja yleisestikkin huonosti, mutta tuon homman jälkeen jumittui kokonaan. Tuntuu että sieltä nyt valuu sitä likaa pois oikeen urakalla, mutta että sinne olisi silti jäänyt sisälle runsaasti. Ajattelin että paineilmalla varmaan korjaantuisi, muttakun semmoseen ole mahdollisuutta juuri nyt niin ajattelin että auttaisko joku kotikonsti tai puhdistusspray?

1

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lukko lukossa

      No sun pitäisi saada se täysin kuivaksi keinolla millä hyvänsä, CRC:tä ei olisi pitänyt laittaa, saattaa olla ettei auta kuin lukon vaihto, mutta paineilmaa myydään myös pulloissa, koita sillä, mutta tosiaankin vaihto ehkä ainoa keino.
      Tuolta voit kysyä parempia neuvoja, haku toiminnolla etsit aiheeseen liittyvää:
      http://www.opelclubfinland.fi/forum/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      82
      3165
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1281
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      163
      1181
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      961
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      932
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      839
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      825
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      815
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      92
      794
    Aihe