Etsin siis rauhallista ympäristöä, jossa voisin itse syventyä kirjoittamaan tieteellistä tutkielmaa, kun muu perhe lomaisi. Eli vaatimuksena olisi kohde, jossa olisi rauhallinen ympäristö kirjoittaa, mutta lähistöllä puuhaa puolisolle ja kahdelle ala-asteikäiselle lapselle. Mikä olisi sopiva paikka? Mieluiten Euroopasta.
Minne kirjoittamaan ja muu perhe lomailemaan?
4
127
Vastaukset
- Karolus51
Eipä sellaisen paikan löytäminen vaikeaa ole, mutta ensimmäisenä mieleeni tuli Debrecen. Arvostettu yliopistokaupunkikin vielä ja lähettyvillä Hajduszoboszlon mittaamattomat uima/vapaa-ajan keskukset, joissa ongelmana tosin on, että tämänikäiset lapset pitäisi johonkin aikaan illalla saada sieltä poiskin. Toinen mahdollinen Itämereltä voisi olla Swinoujscie, kaupunki itsessään todellinen helmi ja saksalaiset vapaa-ajan keskukset lähes kävelymatkan päässä. Kirjoitan itsekin ja näihin palaan usein, sekä perheen että lastenlasten kanssa.
- mouheva
Ai oikein vaatimuksena... Pysy vaan kotona ja osta perheelle
menolippu vaikka Kuhmoon...- Kysymys
Helpottiko?
- No mistä tykkäätte?
Kannattaisi kysäistä perheeltäsi, että minne haluaisivat lomalle! Hommaatte sellaisen majoituksen, jossa sinulle on rauhallinen tila kirjoittaa ja jossa ruokailut järjestyvät helposti. Otat läppärin ja kirjat mukaan, niin kirjoittaminen onnistuu missä vaan, ei sen tarvitse olla Debrecen tai muu yliopistokaupunki. Yleensä 4-5 tuntia aktiivista kirjoittamisaikaa päivässä riittää ja lopun päivästä voi hyvällä omallatunnolla viettää perheen kanssa puhastelemassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678