muuttumine

_poikatyttö_

Eli moi vaa kaikille, oon 14vuotias tyttö ja mun siis pitäs muuttaa vanhasta hienohelma luonteesta poikamaine, se on sitä mitä haluun ja sitä mitä mun kaverit musta haluu.
Oon yrittäny muuttaa luonnetta jonkun aikaa mut en osaa muuttuu yksi, jote ajattelin et voisin pyytää täält jonkinlaist apuu tähä?
eli siis kertokaa jätkien luonteest, peittääks jätkät tunteensa? millasii ne on kavereillee? onks se suorapuheisii? jne
Tää on tosi tärkeet jote toivon et autatte!

6

98

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moioonsuomi

      älä muutu.

      • jätkä 17v

        Täysin samaa mieltä. Älä muutu. Etkä varmasti edes pystyisi.


    • _poikatyttö_

      yksinkertasest mun on pakko etten menetä mulle tärkeit ihmisii

    • jos sun on ihan pakko muuttuu, nii kannattaa muuttuu vaa sillee pikuhiljaa tai jonku esim kesäloman aikana, koska muute kaikki vähä kattoo koulussaki jos eilen olit hienohelmatyylinen ja tnä ootki poikamainen :D mut en oikee osaa sanoo toho ku millatteit sun ne tärkeet ihmiset on jos ne vaatii sun muuttuvat? :O mulle ei ikinä tulis mieleenkää käskeen ketää muuttuu et se vois olla mun seurassa... eli ookko ihan varma et ne tärkeet ihmiset on niin tärkeitä ettet voi olla vaa oma ittes?

    • hip hoppari

      Eli haluut muttuu no sanoisinettä ole omaitsesi mutta sunvalintasi

    • jätkä 17v

      Tossa kohtaa kannattaa miettiä onko ne oikeesti sulle tärkeitä ihmisiä jos ne vaatii sulta jotain että voit olla mukana porukassa. Ihmisten kuulus olla oma itsensä eikä mikään "kaveriporukan" muokkaama. Ihminen ei muutu. Sä tuut aina oleen se sama hienohelma vaikka ulospäin ei siltä näyttäiskä enään tulevaisuudessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      110
      7622
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      109
      5301
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3536
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      29
      3527
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2574
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1886
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      356
      1530
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      65
      1373
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1366
    Aihe