On sun hyvä puhua terroristeista kun et koko aiheesta tiedä yhtään mitään. Maailmassa on tasan kaksi terroristia: toinen on USA ja toinen on Israel. Nämä kaksi maata taas vääntävät kaiken länsivastaisuuden terrorismiksi, sillä verukkeella kun on kätevää alistaa muita kansoja.
USA on pahimman luokan valtioterroristi joka tukee omaa etuaan kaikkialla maailmassa vaikka pommittamalla siviilejä. Tekeekö tappaminen lentokoneesta pudotetulla pommilla murhatyöstä jotenkin hyväksyttävämmän kuin köyhän miehen itsemurhapommi bussissa? Arabi vastarintataistelijoilla ei ole omaa armeijaa eikä ilmavoimia, mutta heillä on terrorismin keinot sentään taistella Israelin sotilaita ja USA:ta vastaan.
Israel on se toinen oikein todella terroristi. Juutalaisetkos sen päättävät kenellä esimerkiksi saa olla ydinpommi ja kenellä ei? Iranilla on samalla tavalla oikeus ydinaseisiin kuin USA:lla ja Israelilla itsellään. Nämä juutalaiset ovat sortaneet Palestiinan arabeja alusta saakka kun Israel laittomasti perustettiin toisten maalle.
Terrorismi on vastaus USA:n harjoittamaan sotapolitiikkaan, näen sen siksi ihan oikeutettunakin vastauksena. USA voisi perääntyä arabien mailta, jättää öljyetunsa ja taantua tavallisen valtion tasolle. Siksi toiseksi USA voisi tehdä maailmalle palveluksen ja lakata kokonaan olemasta olemassa, samoin kuin Israel.
Niin kauan kuin USA sortaa muita kansoja sotavoimillaan se saa olla varma, että turpaan tulee takaisin päin kanssa. Vietnamissahan se nähtiin miten käy kun riittävän taistelutahtoinen kansa päättää ajaa USA:n pois. Jenkkiarmeija otti turpaansa niin että nokka soi ja vetäytyi. Sodat Irakissa ja Afganistanissa ovat nekin päättymässä USA:n tappioon.
f.e.dzerzhinsky haloo!
usa=terroristi
1
76
Vastaukset
- joo joo paitsi
että tällä osastolla olis tarkoitus käsitellä näitä tietotekniikkaan liittyviä asioita, politiikalle löytyy omat sivunsa että jospa radikaali hakeutuisit sinne mielipiteinesi tässä nyt sen kummemmin kantaa ottamatta kirjoitukseesi !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062481Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441845- 321423
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141413- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011114Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81908