Uskallanko ehdottaa..

kärsivä15v

..Äidilleni sähkötupakkaa?? Olen aikaisemmin kirjoittanut tänne palstalle siitä että äitini polttaa sisällä enkä pidä siitä, hän ei suostu keskustelemaan ulos menemisestä tai lopettamisesta.(vähentämisestä on ollut puhe, muttei sitä ole koskaan yritetty).
Tänään koulussa yksi kaverini, joka polttaa oli saanut sähkötupakan ja totesin että se voisi olla hyvä vaihtoehto. Luin lisää netistä, eikä hintakaan ole järkyttävä. Se ei ole muille haitallinen, eikä se ole yhtähaitallinen kuin tupakka ja se säästäisi rahaa. Mitä te vanhemmat ajattelisitte jos lapsenne tulisi ehdottamaan teille sähkötupakkaa??

Siinä vielä netti sivu jossa on tietoa sähkötupakasta.
http://www.xn--shktupakka-q5a2t.net/

1

150

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei. Tottakai sun kannattaa ehdottaa äidilles sähkötupakkaa. Tai ota uudestaan vielä puheeksi toi, että sisällä ei voi tupakoida, jos sä asut samassa asunnossa. Meillä jokaisella tulisi olla oikeus savuttomaan ympäristöön. Mieti nyt vaikkapa, että nykyisin ei saa polttaa julkisissa tiloissa, kulkuneuvoissa eikä ravintoloissa. Miksi sun pitäisi kärsiä savusta ja passiiivisesta tupakoinnista kotonasi. Passiiivinen tupakointi / savulle altistumien säännöllisesti on terveydelle haitallista. Ota asia äitisi kanssa puheeksi ja jos ei toimi nin yritä saada keskusteluun mukaan joku toinen aikuinen joka ymmärtää sinun näkökantasi.

      T: Sami Nettisaapas espoosta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      107
      6842
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      91
      5105
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      111
      3349
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3232
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      28
      2391
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1746
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1391
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1332
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1246
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1014
    Aihe