Onpa törkeän hintaisia nuo netit. Aika rajua huijausta mainonnassa, esim. SOnera mainosti että 19,90€/kk perus ja sIII, mutta tarkemmalla lukemisella selvisi että se on pelkästään puhelimen hinta.
KUKA MAKSAA 40€ jostain liittymästä ja puhelimesta???? Naputtelu ja pikkunäyttö ei kyllä ole sen väärti. Ennemmin oikea kone. 20 € on maksimi kytkylle!
Katselin että DNA pro1 lumia 900 maksaisi n. 20€/kk, mutta siinähän on sitten netti vain 512kb/s riittääkös se? Pääosin sitä käyttäisi koululla ja kotona kuitenkin WLANISSA.
Kokemuksia kitos hyvät ystävät
Helvetin kalliita, pärjäisikö 512kb/s
8
468
Vastaukset 8
Riittää, jos et käy kovinkaan raskailla sivuilla tai jos et katso esimerkiksi Youtube videoita kännykällä. Muuten se ei riitä.
- tiinuliinu19
Kiitos varpunen! Ajattelin kuitenkin tuota galaxy s3, kun on vain pari euroa kuuta kohti kalliimpi. Ilmeisesti ne on laskenut tuon siten, että ihmiset ostaa tuon kytkyllä kun on halpa, sitten toteavat että eihän tästä tule mitään ja vaihtavat megaseen nettiin ja lasku vaihtuu liittymän osalta 3€--> 17€! ONKO TÄMÄ HUIJAUSTA SUORASTAAN? Voiko puhelimen ottaa esim. 2 vk tehstikäyttöön ja palauttaa? Onko noissa palautusoikeutta?
VOikos tuollaisella sitten ladata videot valmiiksi, jos aikoo jossain katsoa. Voiko selailla powerpoint esityksiä? Valkkaako automaattisesti WLAN vaihtoehdon?
Toi Samsung vaatiikin sitten jo vähintään 1 mbit nettiyhteyden, koska se on niin tehokas. ( Nettiselailu, HD tasoiset videot).
Tuosta kytky hommasta en oikein tiedä, koska ensimmäinen ja viimeinen kytkyllä ostettu puhelimeni oli aikoinaan Nokia N70.
Youtube videot saa toki ladattua valmiiksi esimerkiksi tietokoneen avulla, mutta se on aika työllästä. Puhelin yhdistää omaan koti wlaniin, jos olet määrittänyt sen yhteysosoitteeksi ( WPA2 salasana).- Tusen tack!
Moi! Oon kans arvellu jos ottais ton dna pro 1 liittymän 3,90 e kk ja laitteeksi nokia 808 pure viewin. Puhelinliittymään kuuluu 512 kb nettiyhteys, niin riittääkö se puhelimella surffailuun netissä? Entä asettaako ko. puhelinmalli jotain nopeusvaatimuksia nettiliittymälle? Eli pitäiskö olla nopeampi kuin 512 kb?
- ewrwrw
mielummin meganen koska muuten pätkii suoratoisto videot(youtube,TV,Yle areena ym) ja nettiradiot mut jos vaan surffailet niin riittäähän se
- ewrwrw
malleissa on nopeusrajoituksia mutta toi pure tukee kaikista nopeimpia yht.
- TimppaTT
Tuskinpa muuten tukee 4g joka on se nopein yhteys?
Itsekin ostaisin mieluummin 1 megan yhteyden. Toi 512 kb on jo aika hidas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251868- 126851
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90555- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267480Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 9456
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31435Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9429- 58422
- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395