aika

lailla yksinkertaisia forssalaiset, ellei kunnon asiaa löydy
1139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

JOOPA JOO,
heikot eväät olet kodistasi saanut kun olet joutunut muuttamaan pois ihanasta Forssasta.

Kyllä täällä on ihanaa, meidänkin kaikki lapset asuvat alta 2,5 km etäisyydellä, kellään ei ole yli 5 km työmatkaan keskimäärin heidän työmatka on 1,2 km.

On myös ihanaa olla kun saavat helpolla ja koska vaan lastenhoitoapua ja näin miehen silmin katsottuna on myös hienoo kun saavat ottaa Papan oikein kunnon auton jos pidemmälle lähtevät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ent forssalainen kirjoitti:

lailla yksinkertaisia forssalaiset, ellei kunnon asiaa löydy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu