Hakusessa siis mahdollisimman halpa risteily joka lähtee aamulla tallinnaan, kaupungissa muutama tunti ja sieltä sitten takaisin suomeen. Aiempaa kokemusta ei tälläisistä risteilyistä ole, joten kaikki vinkit ovat tarpeen. Tarvitsisi tietää onko arjen ja viikonlopun hinnoissa paljon eroa, eli halvimmat arkipäiväreissut ja viikonloppureissut?
Halvalla tallinnaan päiväristeilylle?
apuuva
214016
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
http://www.eckeroline.fi/fi/default.aspx
Eckerö-linellä on halvimmat päiväristeilyt. Arkena on tietenkin halvempaa. Kannattaa lähteä matkaan kesäkuussa, koska Heinäkuussa alkaa sesonki ja hintoja nostetaan
alk. 18 euroa
http://www.vikingline.fi/vikingclub/risteilyt/hel_tal_hel.asp
Riippuu ihan milloin lähtee reissuun. Pitää osata selata kaikkien tarjoukset läpi. Itse selaan http://www.risteily.info/tallinna/ listasta kaikkien voimassa olevat alet ja sitten päätän minkä otan. Pikareissulle joku missä laiva kestää sen noin 2h, ei 3,5 tunnin.
Ei millään pahalla mutta kyllä tämänkaltaiset asiat pitäisi osata hoitaa ihan itse. Muussa tapauksessa on hieman kyseenalaista että kannattaako poistua ollenkaan kotipihaa kauemmaksi.
Oletko koskaan "oma toimivuus" tullut miettineeksi miksi tälläinen palsta jossa on tarkoitus kirjoittaa laivamatkoihin ja risteilyihin liittyviä asioita on avattu,
ei ainakaan arvostelua muita kirjoittajia kohtaan kun ei itse osaa osallistua itse keskusteluun
http://www.vikingline.fi/vikingclub/akkilahtotarjoukset.asp#Helsinki-Tallinna_Päiväristeilyt
Noita ilmaislippuja saa alvariinsa heitellä roskiin. Niihin kun ei sisälly "kunnon" hyttiä.
Tosin kyllä noissa "ilmaisristeilyissäkin" rahaa palaa ihan kiitettävästi.
Mini risteilyyn /( yö-risteilyyn) kuuluu A tai B hytti viking line
sekä siljan laivojen lahjakorteilla myös
12 euroa äkkilähtö vikign linella oon ite menossa 6.6 aamu laivalla
Onhan se jo pari päivää takaisin tässä avauksessa tuokin mahdollisuus kerrottu,
Löytyy tuolta ylempää ennen heräämistäsi
Baltic Princesille! 5e/henkilö, jos B hytti kelpaa, tosin A hytti vain kalliimpi, mutta ei muuta eroa B-luokaan kuin ikkuna.
http://www.tallinksilja.com/fi/mainMenu/tallink/offers/BalticPrincessOffer.htm
Huomasitko maininnan avauksesta jossa oli LÄHTÖ AAMULLA, tuo baltic princesin lähtöaika (18:30) helsingistä ei koviin aamuiselta vaikuta ...
Niin, lähtö in iltapäivällä, mutta maihin pääsee aamulla ja Tallinnassa on aikaa muutama tunti.
Taisi jäädä sulta huomaamatta.
Taisi sulta jäädä ymmärtämättä mitä tarkoitetaan aamulähdöllä ja PÄIVÄRISTEILYllä.
Tuossa kun on tarkoitus käydä tallinnassa siten että aamulla lähtien ON SAMAN PÄIVÄN (päiväristeily, ei 23 tunnin) aikana takaisin lähtöpisteessä, eli illalla
että hupsista vaan sullekin!
Menkää autolla laivaan ja sinä menet auton takakonttiin. Pääset Tallinnaan nollahinnalla.
Miksi nähdä moinen vaiva? Täällä on aina välillä jopa ilmaislippuja Tallinnaan. Eipä vaan löydy täältä muita kuin mentaalimatkustajia, koskapa liput eivät ilmaiseksi kelpaa.
Anna/Myy lippusi muualla niin menee varmasti kaupaksi(ellei ahneus iske) Tarkoitan vain kun myyvät lippuja Kalimalla ,Kuin niitä saa tarjouksesta
Kysy Lassila&Tikanojalta. Liput jo heillä.
Heh heh heh heeeeee......................................................
Johan keksit hauskan jutun, hohhohohooooooooooooooo...........................................................
Sinä et.
Heh heh heee...
Jos halvinta vaihtoehtoa etsit, älä edes ajattele menemistä. Silloin ei rahaa kulu.