Saitko postia? Ilmaista pelirahaa?

Ajattelin mennä pelaamaan, mutta heitin roskiin. Ei sieltä mitään rahaa saa vaikka voittaisi. Pitää kierrättää paljon omaa rahaa laittomassa pelihommassa. Poliisi varottelee huijareista, muttei voi tehdä mitään.

Kannattaa lukea ennen pelisivuille eksymistä.
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/05/1558957/kolikkopelitcom-markkinoi-arhakkaasti---poliisi-varoittaa-riskeista
1299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

sain postia mutta en olis pelannu vaikken olis kuunnellutkaan uutisia.

Äänestä

Sain ja meinasin kokeilla huvikseni keksityllä nimellä. Kun huomasin, että olivat rekisteröineet yhteystietoni sinne, suljin kiireesti ohjelman. Postia ja puhelujakin saattaa siis tulla, mutta s-postiosoite puuttui onneksi.

Äänestä

Postia pukkasi, joku Ilmari- merkkinen kaveri oli asialla. Pyyhin hanuariani ko. tarjouksella.

Äänestä
  • Joo, Juhahan se sieltä lähetteli leikkirahaa, mutta kun tunnen kyllä pari Juhaa jotka eivät varmaan lähettele mulle tämmöisiä kirjeitä, niin kovaa paperia kun oli ei käynyt hanurin pyyhkimiseen joten heittelin tonne kahvinporojen ja muun jätteen sekaan, sen kummemmin päätäni vaivaamatta.

    Äänestä

kaverille tuli, ,,ystäväsi Antero valitsi sinut lahjan saajaksi.....15 egua pelirahaa...jne.
Ei tuumannutkaan mennä sivuille, nythän lehdissä on kirjoituksia sen olevan rikollista touhuilua, kaippa sinne pitäisi pelitili avata....huomaakkaan kun olet huijattu.

Äänestä

tulipa tännekin ja roskikseen saa lentää

onpa tosi "ystäviä", niinku muutki klepokratiavallan kannattajat, pankkiasioita hoitaessani huomasin että tilini saldossa 300 euron vajaus.

Ei mitään uutta --- siipiveikkoja alati kimpussa koko elon ajan.
Jokseenkin ällöä.

Äänestä

Sainpa kuin sainkin, roskiin menee heidän rahat..

Äänestä
  • Soon vähän kuin aiemmin tuli minulle viestejä sähköpostiin ...muistatko minut , venäjältähän ne oli.:)) Vaihdoin sp. ja enää ei ol tullut.
    Kumpa ihmiset tajuaisivat ettei uteliaisuudestaan vastaa mihinkään. Voi tulla kalliiksi.

    Äänestä

Tulihan sitä Virosta kirje, kaverini Petri oli suositellut, minulla ei ole Petri nimistä tuttavaa.
Kirjeessä 15€:n seteli, ei se kelvannut kioskiin, olisin pelannut hedelmäpeliä sillä.
Luulin että virolaisilla on 15€:n seteleitä.

Äänestä

Ei ole Kusti polkenut eikä lähetellyt savumerkkejään.

Äänestä

Erkki lähetti minulle pelirahaa 15e. Heitin roskikseen samantien.

Äänestä
  • Erkinkö?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HP LAITON LAITON kirjoitti:

Ajattelin mennä pelaamaan, mutta heitin roskiin. Ei sieltä mitään rahaa saa vaikka voittaisi. Pitää kierrättää paljon omaa rahaa laittomassa pelihommassa. Poliisi varottelee huijareista, muttei voi tehdä mitään.

Kannattaa lukea ennen pelisivuille eksymistä.
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/05/1558957/kolikkopelitcom-markkinoi-arhakkaasti---poliisi-varoittaa-riskeista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu