http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012060115656146_uu.shtml
Finnair pulassa osa: 15644569856698785556
Finnair pulassa osa: 15644569856698785556
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ja silloin kun Air Finlandille käy sama niin siitä ei edes uutista tehdä, puhumattakaan mistään isommista yhtiöistä. Tuokin ihan normaalikäytäntö. Jos paineistuksessa on vikaa tai edes epäillään vikaa niin koneella ei tosiaan lennetä.
Vai haluaisitko kenties lentää yli 10km korkeudessa paineistamattomassa koneessa?
Muiden koneisiin ei tule paineistusvikoja. Niin se vain nyt on.
Ei tulekaan. Finnairille on tehtaalta tilattu seulat.
Kyllä sun tekstit on todella tärkeitä ja informatiivisia, olet varsinainen helmi myös täällä netin puolella. Emme pärjäisi ilman. Niin se vain nyt on. Onneksi olkoon.
Onneksi Ryainair ei välitä noista vioista vaan säästää ja jatkaa vaan matkaa.
Ryanairille ei tule vikoja läheskään yhtä usein kuin Winairille. Ottaen vielä huomioon että Raijalla on koneita 10X enemmän, niin näitä näyttää vaan huolestuttavav usein sattuvan sinivalkoisille siiville. Liekö jordanialainen huolto ollut vähän huolimatonta toisinaan :)
Ovat lentäneet esim. Lappeenrantaan vähän toista vuotta ja on täällä ainakin jo useampaan kertaan rynkky seissyt paskana kentällä ja mekaanikkoa lennätetty Saksasta Tampereen kautta hätiin. Taitaapi olla shaissetarinaa sulta tuo Rynkyn (harvoin) vikaantumattomuus. Samoja teknisiä vehkeitä koneet ovat kuules kaikilla, mutta länsiyhtiöt eivät lennä vikaisilla koneilla, kuten turkkilaiset, kiinalaiset ja afrikkalaiset tekee! Siksi vika joskun viivästyttää lentoa (länsi) yhtiöstä riippumatta.