Hauck yhdistelmärattaista

Jeeppipeeppi

Onko kellään kokemuksia? En ole törmännyt nettikauppohinkaan joissa näitä myytäisiin. Tori.fi sivulla on myynnissä uudet yhdistelmät, mutta mietityttää että onkohan ne hyvät..

Kerro jos jotkin muut ovat olleet tosi hyvät käytössä, vinkkejä otetaan vastaan!
Meillä esikoistytöllä on ollut emmaljungat, jotka oli ihan ok, mutta en halua niitä enää. Sitten rattaina Mamas&Papas Sola, niihin saisi vaunukopan, mutta niissä ei ole jousitusta ollenkaan..

1

240

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei enää hauckeja

      Meillä oli Hauckin yhdistelmät (Esprit-kuosilla). Jos pitäisi uudestaan valita, en ostaisi niitä. Nuo tosin oli vuoden 2007 mallia, en tiedä ovatko muuttuneet.
      Ongelmia:
      - leveä akseliväli, hankala mahtua bussiin esim
      - raskaat työntää, varsinkin isompaa taaperoa naama itseen päin
      - kumit puhkesivat toooodella usein
      - työntöaisan nivel rikkoutui (omasta mielestäni ilman käyttövirheitä, ei kuljettu liukuportaissa tai muuten rasitettu ylimääräisesti) alle vuoden käytön jälkeen
      - lisäksi olin ostanut ne paikasta, joka ei välittänyt tippaakaan palautteesta tai asiakkaistaan. Nivelen rikkoutuessa jouduin itse maksamaan uudet nivelet ja reklamoimaan asiasta Saksaan. Sieltä lähetettiin kyllä uudet osat liikkeeseen, mutta kuulemma minulle ei kuulunut saada jo maksamistani uusista nivelistä rahoja takaisin. Hauckilla siis asiakaspalvelu toimi, nimeltämainitsemattomassa Espoossa sijaitsevassa liikkeessa (jota ei taida enää olla olemassa) ei todellakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1638
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1350
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      554
      1341
    4. 65
      1061
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      74
      1000
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      53
      786
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      77
      770
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      112
      765
    9. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      42
      723
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      667
    Aihe