Malmöstä Tukholmaan autolla

ensikertalainenn

Ollaan mietitty Saksasta suomeen ajoa. Tulisimme lautalla Saksasta Malmöön ja siitä pitäisi ajaa sitten Tukholmaan. Finnlinesin lautta Travemündestä olisi Mälmössä perillä klo 20.00 ja seuraavana aamuna Viking linen laiva Tukholmasta lähtee 7.35. Osaisikohan kukaan kertoa, että onkohan siinä tarpeeksi aikaa ajaa tuo väli vai meneekö liian tiukille? Ja myös kuinka kauan tuo laivasta ulos tulo kestää ja Tukholman satamassa olisi varmaan hyvä olla jotain tuntia ennen laivan lähtöä??

5

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muista aina liikente

      Tankki vaan täyteen, katto onko öljyä ja vettä pissapoikaan niin etköhän sinä seitsemässä tunnissa kerkeä satamasta toiseen. Välimatkaa on noin 620 km ja tietöitä jonkin verran. Varaa myös hyvät hermot Tukholmaan kun siellä taas on tietöitä ja vaikea löytää oikealle kaistalle.
      Muista myös itsellesi varata vettä ja joku hedelmä sekä voileipä niin jaksat ajaa.

    • gooooooooglemaps

      Google maps väitti kestävän n. 8 tuntia. Tauot päälle. Toivottavasti kuski pysyy yöllä hereillä!

    • plaaaaaah

      Google maps kyllä sanoo 6 tuntia 23 minuuttia.... :D

    • paketiiboy

      Hyvin kerkii... Saa pitää muutamia rauhallisia taukojakin...

    • ensikertalainenn

      Joo olisi vaikka hyvin edestakaisin kerenny... Nukuttiin kolme tuntia vielä satamassakin ennen kuin pääsi laivaan Tukholmassa ja taukojakin tuli pidettyä useampia ja pizzallakin kerkesi käydä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4965
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3666
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3463
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2818
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2690
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2650
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      18
      1781
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1596
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      201
      1458
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1331
    Aihe