valmis hormien hinnat

hormia vailla

3

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tein hormin itse

      Tein aikoinaan itse ja palotarkastaja hyväksyi sen, meni noin 150 euroa ja aikaa kasaukseen ja paikoilleen laittoon yhteensä puolipäivää :)
      Metritavarana saa hormia kyllä ja palovillaa myös kaupasta. Peltiseppä/firma vääntää hetkessä sinulle ulkovaipan pellistä.

    • hrrajmala?!

      Ja mikähän on yksi suurimmista tulipalon aiheuttajista ns. kevythormien ollessa kyseessä?
      No jos tehdasvalmisteisten puolesta virheelliset asennukset sivuutetaan nro 1 palotilastojen kärjessä -->teeseitse miesten tein halavalla ihan ite stana hormit.

      Mitä hvetin merkitystä on jos kustantaa esim. nokipalotestatun valmishormin jos kiinteistö sen ympäriltä ei pala satasten säästöjen takia!?!

    • teeihanite...

      Ohje: Sisäputki 150mm, ulkoputki 350mm, välissä palovilla 100mm, ja sisäputkien jatkot ulkopuolisella 153x200mm putkella, tiivistäen, ja villat niin että saumat ei tule sisäputkien liitoksien kohdalle. Näin tehtynä ulkoputken pintalämpö välikaton villoituksen sisällä 50 - 60C

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      101
      6349
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      81
      4879
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      103
      3144
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      2972
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2195
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1576
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      93
      1149
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      338
      1145
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1066
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      844
    Aihe