Hei.
Oikeastaan jo vuoden päivät on painiskeltu tämän asian kanssa, mutta olen sivuuttanut sen vain käyttämällä emolevyintegroitua näyttistä. Nyt alkaa kuitenkin tökkimään tämä Intelin näyttis, joten neuvoja kaivataan.
Siis:
Asensin tällaiseen Lenovon ThinkCentreen Windows 7:n ja Otsikossa mainitun näytönohjaimen. Asennettuani näytönohjaimen vaatimat ajurit ei se vieläkään suostunut futaamaan. Ei sitten millään. Näkyy aivan samalla tavalla kuin ennen ajurin asentamista
Ohjauspaneelista näyttää seuraavanlaisen virheen: "Tälle laitteelle ei löydy tarpeeksi käyttökelpoisia vapaita resursseja. (Koodi 12)"
Ohjauspaneelista NVIDIA-ohjauspaneeliin mentäessä tulee ilmoitus, jonka mukaan "NVIDIA-näyttöasetukset eivät ole käytettävissä. Käytössä ei ole näyttö, joka on kytketty NVIDIA-grafiikkasuorittimeen."
Vaikka tasan tarkkaan on. Ja on yritetty monta kertaa asentaa ja vanhempiakin versioita. Alkaa mielikuvitus loppua.
Mitä seuraavaksi?
Nividia GeForce 8400 GS ja Windows 7
Ursula .
5
1040
Vastaukset
- takkari
Poista se emolevyintegroitu käytöstä Laitahallinnassa.
- Anonyymi
mun kommentti on parempi
- Anonyymi
Olen saimaanapina en osaa ja tykkään winkuraongelmista!
- Anonyymi
tuhoa konees. osta kunnon nividia 4090 ja 7950x3d kone, jolla fleksaat. Kotelo vois olla hyte y70.
- Anonyymi
H Ö P H Ö P P Ö P Ö N H Ö P Ö P Ö P Ö
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 866338
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283160Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691716- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859