ja suvi suloinen
Jo joutui armas aika
12
220
Vastaukset
TÄNÄÄN JUHLAPÄIVÄÄNSÄ VIETTÄVÄLLE
Sanotaan, että suomalainen ei usko, ennen kuin hän näkee. Olet osoittanut itsellesi ja muille, että asia menee juuri toisin päin: ensin uskot ja vasta sitten näet.
Ihminen oppii uusia asioita minkä ikäisenä tahansa, hän voi toteuttaa unelmansa ja saavuttaa tavoitteensa läpi elämänsä, kunhan tahtoa, tunnetta ja toivoa on riittävästi.
Takanasi on kultainen opintie: olet lukenut, tehnyt, kuullut ja nähnyt paljon. Tietosi ja ymmärryksesi ovat kasvaneet. Olet oppinut uusia asioita ja uusia taitoja. Olet kohdannut opettajia, jotka ovat välittäneet sinusta ja tavoitteistasi.
Olkoon positiivisuus tärkein työkalusi, kun keräät onnistumisia, tavoittelet menestystä ja hyvää elämää. Myönteinen asenne on ainoa keino ratkaista ongelmia, yltää tavoitteisiin ja löytää ilo, joka kantaa sinua vuodesta toiseen.
Toivotamme sinulle sydämen pohjasta menestystä elämässäsi, ihmissuhteissa, opinnoissasi ja työssäsi. Olet ansainnut kukkasi, onnittelut ja kunniaksesi kohotettavat maljat.
POSITIIARIT- Happiending
Tässäpä kesämusaa, tahdon jakaa sen teidän kanssa ;)
http://www.youtube.com/watch?v=oFJIenHfjK0&ob=av2n - lanneliikekunniaan
Happiending kirjoitti:
Tässäpä kesämusaa, tahdon jakaa sen teidän kanssa ;)
http://www.youtube.com/watch?v=oFJIenHfjK0&ob=av2nIhania poitsuja - ihan syöpäpotilaskin lämpenee :)
lanneliikekunniaan kirjoitti:
Ihania poitsuja - ihan syöpäpotilaskin lämpenee :)
Syöpä ei sulje pois seksuaalisuutta ja kykyä iloita siitäkin ;)
- Täyttä utopiaa taas
lusiina5 kirjoitti:
Syöpä ei sulje pois seksuaalisuutta ja kykyä iloita siitäkin ;)
Ja mitäs kokemuksia sulla on siitä asiasta? Nyt kirjoitat todella täyttä skeidaa,älä kirjoita asioista joista et tiedä yhtään mitään.
- Tollonkoppina
Täyttä utopiaa taas kirjoitti:
Ja mitäs kokemuksia sulla on siitä asiasta? Nyt kirjoitat todella täyttä skeidaa,älä kirjoita asioista joista et tiedä yhtään mitään.
No mistäs sä tiedät kenenkään seksikokemukset tyhmä!
- Pysytään asiassa
Lusiina kerro lähimäisestäsi ja miten hän voi! Muut jutu voi jättää pois,palstahan on syöpäpotilaiden jne.
- Happiending
Syöpäpotilaillakin on ELÄMÄ, ainakin meillä päin. Iloja ja suruja ja niitä myös jaetaan muiden kanssa! Joten Lusiina on hyvä ja jatkaa vaan. Saa edes hetkeksi ajautukset muihin asioihin syövästä! Jos haluat kirjoittaa pelkästään syövästä, oireista ja hoidoista, sitä varten on SYÖPÄ-palsta, mikset kirjoita sinne?
- töttöröööööö
Happiending kirjoitti:
Syöpäpotilaillakin on ELÄMÄ, ainakin meillä päin. Iloja ja suruja ja niitä myös jaetaan muiden kanssa! Joten Lusiina on hyvä ja jatkaa vaan. Saa edes hetkeksi ajautukset muihin asioihin syövästä! Jos haluat kirjoittaa pelkästään syövästä, oireista ja hoidoista, sitä varten on SYÖPÄ-palsta, mikset kirjoita sinne?
Annat luvan ittelles jatkaa???
- Happiending
töttöröööööö kirjoitti:
Annat luvan ittelles jatkaa???
Huomasitko tuossa kesämusassa makee lantionliike tuolla laulajalla ;).
Tänään loppui koulut.
Nauti uusia perunoita ja voita,
mansikoita ja makkaroita.
Tee saunaan tuore vasta,
varpaat veteen kasta.
Hakkaa liiteriin halkoja,
oio nurmikolla jalkoja.
Ihastele poutapilviä,
siristele auringossa silmiä.
Haista kesän tuoksut,
unohda turhat juoksut.
Mieti kivoja juttuja,
tapaa ystäviä ja tuttuja.
Muista olla rento
niin kuin kesäperhonen hento.- Kesätukka nyt
Olipa kiva :) miten vointisi muuten?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1283756Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va151727Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos161566Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2991419Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181396Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi361306Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16974Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy73963Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127934Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60839