Teini hakkasi miehen

Arvelluttava katukäyttäytyminen jatkuu Rantakadulla viikonlopusta toiseen. Teinit kännäävät kaduilla ja pahoinpitelevät aikuisia sairaalakuntoon. Missä vika ?

http://www.kp24.fi/uutiset/306685/Humalaiset-nujakoivat-Kokkolassa
11654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tuo tapaus sattu soosiksenkulmalla siinä makas mies kadulla taju kankaalla, kun tulin paikalle ja ambumiehet yritti tätä elvytellä mutta meikän mielestä mies näytti kuolleelta ja naamaki oli yltäpäältä veressä. Poliisit siinä hääräsi niin häivyin paikalta ettei tarvi vastata tyhmiin kysymyksiin ja olihan siinä yleisöäki riittämiin. Oli kyllä hakattu pahannäköseksi vaikka oli riskinnäköinen mies niin on siinä ollu hitonmoinen kauhukakara mikä tollasta jälkeä sai aikaan.

Äänestä

Ja sai vielä ilmaisen kyydin hakkaaja kotiin

Äänestä

Vikaa saa kyl ettiä noitten mopojannujen päästä. Sitä ollaan niin maailman omistajaaku on muka auto ja kaikki. Itte istuin Iisakin grillilku siihen Cornerssin eteen pölähti katiska ja ambulanssi enkä kerenny nähä mitä siinä sattu eikä paljo kiinnostanukkaanku tota skeidaa näkee joka kapakkireissul. Mut sanokaas mitä siinä voi tehdäku penikka rupeaa heilutteleen nyrkkiä ikämiehelle ? eihän sitä voi tempasta takasinkaanku kläppiä ei saa lyödä. Paras olis potkasta munille niinet kulkuset vaihtaa silmämunien kans paikkaa, vai mitä häh ?

Äänestä

Siinä oli kylläkin kaksi eri turpaanvetoa ja toinen sattui siinä kadun toisella puolen puolituntia aikaisemmin ja siitäkin lähti hemmo ambulanssilla empoon, joten paha sanoa kumpaa tuo uutinen koskee mutta sinitakeilla piisasi töitä.

Äänestä
  • Eikös siinä lyönyt teini toista (yli)teiniä. 17 vuotta vastaan 19 vuotta.
    Antakaa lasten nujakoida, kyllä ne vielä miehistyvät...
    Tämä holhousvaltio saisi palata vanhaan hyvään aikaan, eikä kuunnella tasa-arvolain tuomia akkojen itkuvirsiä...
    Silti väkivaltaa en hyväksy. Nyrkit nyrkkeilykehään ja "kypärä sekä munasuojat" turvaamaan "vammat ja verenvuodon"...

    Äänestä

Siis onko nykyään näin, ettei turpaan vetävää alaikäistä kännikalaa saa panna putkaan yöksi? Olenkohan pudonnut kärryiltä?

Äänestä

Ei jaksa lähteä rundille katsomaan kakrujen hulinoita.

Mikähän siellon meininki tähän aikaan kävikö kukaan ??

Äänestä
  • Ei mitään vakavaa paitsi Rantakadulla pantiin joku teinipoika käsirautoihin.
    Jaa no oli sillä rambopuukko buutsinvarressa, siis sitä tavallista.........

    Äänestä

  • Rantakyöpeli kirjoitti:

    Ei mitään vakavaa paitsi Rantakadulla pantiin joku teinipoika käsirautoihin.
    Jaa no oli sillä rambopuukko buutsinvarressa, siis sitä tavallista.........

    Olikohan toi ajatellu puukottaa jonkun tai joitakin huh ?

    Äänestä

Jotenkin nämä penskat pitäisi saada pois notkumasta valomerkin jälkeen siitä Seurahuoneen nurkilta. Mikä neuvoksi?

Äänestä

Kyllä mua hävettäis saada teiniltä köniin.. :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sairaalakuntoon kirjoitti:

Arvelluttava katukäyttäytyminen jatkuu Rantakadulla viikonlopusta toiseen. Teinit kännäävät kaduilla ja pahoinpitelevät aikuisia sairaalakuntoon. Missä vika ?

http://www.kp24.fi/uutiset/306685/Humalaiset-nujakoivat-Kokkolassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu