Ala

459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • linkku-urpoille ylivoimaisen lyömätön kilpailija, täälä tietenkin xp käytössä että ei linkkuraa täälä mihinkään tarvii ..

    Äänestä

  • "... Mosaid saa kolmanneksen patenteista keräämistään tuloista ja loput menevät Nokialle ja Microsoftille."

    Kaikkeen sitä moraalittomat yhtiöt alentuu. :(

    http://www.tekniikkatalous.fi/ict/nokia vastaa googlen syytoksiin patenttiveljeilysta/a813600

    Äänestä

Microsoftille peli alkaa olla menetetty. PC:n aikakausi on melko pitkälti ohi. PC-puolellakin Linuxin osuus kasvaa vauhdilla. Mobiilissa Linux (Android) hallitsee jo. Microsoft on enää lähinnä harmillinen patenttitrolli, jonka kohtalona on kaatua Nokian mukana.

Applen loistava kasvuvauhti markkinoilla on sekin muuten omiaan tuhoamaan Microsoftin markkinaa. Apple avustaa Microsoftin ulos markkina-alueilta ja sitä myötä alamäkeen kohti konkurssia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tervehtyy kirjoitti:

Patenttitrollien asema heikentyy.

http://www.tietokone.fi/uutiset/koko_it_alalle_tarkea_oikeustaisto_google_loi_oraclen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu