Kaunasin paras hotelli

parasta hakemassa

Hei!
Mikä on Kaunasin paras hotelli?
Kerro kokemukset, minkä tason huone standard, deluxe, sviitti?
Ja viisastelijoille : Osaan lukea booking.comin asiakasarvostelut, mutta niistä ei selviä, minkätasoisessa huoneessa kirjoittaja on asunut.

4

491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lyhyt lomille

      Hei
      Olen kolmesti vieraillut Kaunasissa, ensimmäisen kerran kesällä 2010 ja silloin olin Amberton Cozy-hotellissa ja muistaakseni Classic kahden hengen huone. Hotelli oli vanhan kaupungin alueella, joten sillä alueella lähellä, mutta esim. ostoskeskuksiin pitempi matka.
      Talvella 2010-2011 olin Best Western Santakos hotel standard kahden hengen huone ja se oli isompi ja viihtyisämpi (minun mielipide, jokaisella on omat toiveet ja näkemykset asioista) kuin edellinen. Ulkoinen alue eli katu oli talviaikaan ihan kamalan ankea.
      Talvella 2011-2012 olin Kaunas hotellissa ja huone oli standard kahden hengen huone. Se oli iso ja mielestäni viihtyisä. Pääkadun varrella.
      No, nyt olen menossa neljättä kertaa ja olen valinnut eri hotellin. Katsotaan miten sen koen.

      • Mirkku

        Minä olen puolestani käynyt Kaunasissa 2 kertaa: tammikuussa 2011 ja 2012. 3. kerta tulee olemaan nyt parin viikon päästä (eli eka kerran kesällä). Vuonna 2011 olin Park Inn hotellissa, standard-huoneessa. Siisti ja hiljainen, mutta todella ahdas. Tämän vuoden tammikuussa valitsimme majapaikaksemme hotelli Kaunasin ja deluxe-huoneen. Nyt oli todellakin tilaa eikä huoneen siisteydessäkään ollut valittamista. Meteliä sen sijaan riitti aina öisin, kun asukkaat (suomalaiset!) palasivat hoilaillen baariretkiltään. Eikä ulkomaisemissakaan ollut kovasti kehuttavaa: ikkunan takana katolla oleva minigolfkenttä - talvella paksun lumipeitteen alla mutta kesällä ei yksityisyydestä varmaan paljon tietoa. Palvelu oli molemmissa hotelleissa todella ystävällistä ja englantia puhuttiin erinomaisesti. Nyt tulevalla retkellä valitsimme majapaikaksemme Europa Royale Kaunasin ja sieltä sviitin. Tämä, koska aiemmilla matkoilla olemme huomanneet, että suurin osa ajasta on tullut vietettyä Akropoliksessa shoppaillessa (lähimpänä sitä) ja koska pelkään, että ihan kävelykadun tai vanhankaupungin kupeessa saattaa olla kesällä enemmän terassi- yms. meteliä.


    • 987656789

      Radisson Park Inn Kaunas.

      Oltiin miehen kans just viiden päivän reissussa Kaunasissa. Yövyttiin Park Innissä ihan perus kahen hengen standard -huoneessa. Oltiin tosi tyytyväisiä. Hintaan sisältyvä aamiainenkin oli tosi monipuolinen/hyvä ja hotellin henkilökunta kielitaitoista (paitsi siivoojat :)!

    • .....

      Perheemme majoittui hotelli Kaunasissa 4 hengen huoneessa. Ihan ok, perushuone. Tai siis kaksi huonetta väliovella. vaikka huone muuten olikin ihan perushuone, niin kivana juttuna koimme sen, että molemmissa huoneissa omat kylpyhuoneet eli kaksi kylpyammetta, kaksi vessaa ym.
      Siisti. Huone sijaitsi sisäpihalle päin, joten rauhallista oli, ei kadulta äänet ainakaan haitanneet. Tosin maisematkaan eivät sitten tietysti mitkään kummoiset olleet, mutta väliäkös tuolla.

      Itse siis olimme lasten kanssa, mutta mukava huone varmaan vaikka kaveriporukalla tai kahden pariskunnan kesken. Saa kuitenkin välioven kiinni yöksi, jos kaipaa omaa rauhaa.

      Hotellin henkilökunta ystävällistä, hyvä aamupala ja sijainti erinomainen. Lyhyt matka vähän jokapuolelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      189
      10304
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      22
      9697
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      167
      8280
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      296
      7764
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      175
      6651
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      88
      6070
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      66
      5901
    8. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      103
      4957
    9. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      27
      4031
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      150
      2662
    Aihe