Soosiksen edessä pölähti viimeyönä ulkomaalainen auto ihmistungoksen välistä poliisit perässä ja kaupungilta kuului kaameata rytinää sun kiihdyttelyä ja kohta tuo auto torppasi Torikadulle parkkiin. Poliisit siinä retkotti tyyppiä ja auto näkyi olevan Viron kilvissä mutta hei mitä siellä Isokadulla tapahtui ?
Korttelirallia poliisin kanssa ?
Vironpoika Vauhdissa
16686
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Se ajo Isokatua väärään suuntaan ja vei yhen lyhtytolpan mennessään
kas, kun ei kukaan kuollu vaan juopon tuurillahan sitä mennään.
Olikohan tämä se sama itäauto joka tuli Rantakadun jalkakäytävällä vastaan ?
Vitun Pellet, eikö ole parempaa tekemistä Juoruakat???
Dorka tiukkapipo ota asento ja vedä handuun hiton luuserikapiainen !!
Haittaaks se jos joku Kokkolainen kuoloo, vai mitä tosirealisti.
Me emme halua kaupunkiimme tuollaisia ulkomaalaisia, jotka remuavat kuin siat kotomaansa Viron kujilla ! Mies pitää häätää mitä pikimmin takaisin viroon. Mahtoiko tuo olla joku mafian palkkarenki tai mikä lie sutenööri ??
Kokkolan suurajojen pilluralli kärjistyi virolaiskuskin väsähtämiseen Torikadun erikoiskokeella ja tämä pani nukkumaan takapenkille. Näin tapahtumat etenivät.
http://www.kp24.fi/uutiset/Default.aspx?newsid=306763
Oho ! Tuota voi jo sanoa todelliseksi häppeninkiksi ja meikä vaan veti himassa sikeitä. Miksä aina tapahtuu, kun vetää yhen yön välistä huh huh.
Voiha saa.....! mistä nuita ulkomaalaisia rattijuoppoja sikiää ?
Porukkaa lakos jalkäytävillä ku pikataipaleen varrella mut missä kaikki kännykkäpapparazzit oli ? kö yoytubessa ei näkyny ees maaliin tuloa.
Mikähän juoppokuski tuokin oli eihän sillä ollut edes ajo-oikeutta niin ilman ajokorttiakos tämä siellä kaahasi ? Naakkapuiston erikoiskokeella pitää olla ajokortti vaikka olisi miten virolainen ja selvin päin kanssa.
Järjetön yhdistelmä yleisö umpitunnelis ja rattijuoppo virolainen pakosal, tos oli ainekset katastrofaaliseen suuronnettomuuteen. Uskomatonta juopontuuria.
Sanos muuta mut toi kuskihan oli niin kännissä ettei katua erottanu jalkakäytävistä niin, jos se olis ollu selvinpäin niittämässä satoa niin ruumiita ois tullu.
Olikos nää niitä metallifirmojen virolaisia?
Olokooppa minkä puulaakin virolaisii hyvänsä nii potku persuksille
ja siperiaan lusimaan, ku monilta oli mennä jo henki !
Olisin halunnut seurata tuota rallia.....
Jokohan kuski pääsi vapaaksi ? Olisi kiva nähdä miten hän
selviää Koivuhaan pikataipaleen töyssystä.