Rattijuoppo taas

Pulkkamäkeen

"Rattijuoppo aiheutti vaaraa jalankulkijoille Jämsässä
Jämsä. Poliisi otti lauantain ja sunnuntain välisenä yönä kiinni rattijuopon Jämsän keskustasta.

Alustavan tutkinnan mukaan epäilty oli lähtenyt hetkeä aikaisemmin pois paikallisesta ravintolasta. Epäilty oli ensin peruuttanut autollaan liikehuoneiston ikkunaan. Tämän jälkeen hän ajoi lyhyellä matkalla useita kertoja vastaantulevien kaistalle ja osui katukivetyksiin ajoradan molemmin puolin. Epäilty aiheutti ajaessaan vaaratilanteita monille jalankulkijoille.

Jämsäläinen vuonna 1987 syntynyt mies puhalsi poliisin mittariin 2,59 promillen lukeman. Tekoa tutkitaan törkeänä rattijuopumuksena ja törkeänä liikenneturvallisuuden vaarantamisena."

--
Ei muuta kuin vuodeksi linnaan vedelle ja leivälle..
Auto valtiolle.. Rahat valtiovarainministerille lentolippuihin..

3

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ep

      kukakohan toi on ollu? nimi ja naama lehteen

      • tyhmiä

        no joku helvetin IDIOOTTIhan se taas on ollu. En voi sanoin kuvailla mitä noista tyypeistä ajattelen. Rattijuoppo on mätämuna loinen, oli se sitten ajanut joskus tai hiljattain. KOVEMMAT TUOMIOT JA LISÄÄ VALVONTAA!!!!!!!!


    • ratto käkelä

      No kun ei täällä Jämsässä uskalla selvinpäin ajella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe