Ollaan tässä kaverin kanssa mietitty, että Summer Upiin kun mennään kesällä niin telttailtais yks yö siellä. Ollaan siis tyttöjä ja molemmat kuustoista vuotiaita ja ekaa kertaa tätä festari telttailua harrastettais.
Eli miten on, kannattaako tän ikäsenä lähteä telttailemaan festareille? Kun mua itteä mietityttää että telttahan ei ketään estä jos sisään haluaa tulla, varastelusta olen kuullut mutta tapahtuuko raiskauksia tai muuta vastaavaa paljon?
Festari telttailua
2
350
Vastaukset
- sinne vaan!
No ei kyllä mitään siellä tarvii pelätä. Rentoo porukkaa ollu joka vuos eikä mitää raiskauksia oo ainakaa mun korviin kyllä tullu. kannattaa laittaa teltat varjoon ja järven viereen, aamulla kun herää 50 asteisesta teltasta niin ei ole kiva.
- ryöstetty
Ite oltiin kavereitten kanssa viime vuonna just summer upissa ja tänä vuonna mennään toki uuestaan !
Kyllä sieltä tavaraa viedään.
Iteltä vietiin ekana yönä mun laukusta joka oli mun vieressä teltan sisällä kun nukuin , no ei se jotai estäny ku laukusta lähti kävelemään koko lompakko , passi , tupakat ,viinat ja kaikki. Ei jätetty mulle kun melkein tonnin kamera viemättä..
Voin sanoo että ei ollu kovi hauskoo siellä kahta päivää vielä taistella ilman mitään rahaa tai henkilöllisyyksiä kun ei ollut maksaa ees linjaauto matkaa kotiin ..
Kannattaa siis kattoo minne ja miten ne tavaransa jättää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh1104611Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2203704Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1553505Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188723374Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2312766Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk632553"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk282422Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös1252365- 552198
Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112106