Ollaan tässä kaverin kanssa mietitty, että Summer Upiin kun mennään kesällä niin telttailtais yks yö siellä. Ollaan siis tyttöjä ja molemmat kuustoista vuotiaita ja ekaa kertaa tätä festari telttailua harrastettais.
Eli miten on, kannattaako tän ikäsenä lähteä telttailemaan festareille? Kun mua itteä mietityttää että telttahan ei ketään estä jos sisään haluaa tulla, varastelusta olen kuullut mutta tapahtuuko raiskauksia tai muuta vastaavaa paljon?
Festari telttailua
2
313
Vastaukset
- sinne vaan!
No ei kyllä mitään siellä tarvii pelätä. Rentoo porukkaa ollu joka vuos eikä mitää raiskauksia oo ainakaa mun korviin kyllä tullu. kannattaa laittaa teltat varjoon ja järven viereen, aamulla kun herää 50 asteisesta teltasta niin ei ole kiva.
- ryöstetty
Ite oltiin kavereitten kanssa viime vuonna just summer upissa ja tänä vuonna mennään toki uuestaan !
Kyllä sieltä tavaraa viedään.
Iteltä vietiin ekana yönä mun laukusta joka oli mun vieressä teltan sisällä kun nukuin , no ei se jotai estäny ku laukusta lähti kävelemään koko lompakko , passi , tupakat ,viinat ja kaikki. Ei jätetty mulle kun melkein tonnin kamera viemättä..
Voin sanoo että ei ollu kovi hauskoo siellä kahta päivää vielä taistella ilman mitään rahaa tai henkilöllisyyksiä kun ei ollut maksaa ees linjaauto matkaa kotiin ..
Kannattaa siis kattoo minne ja miten ne tavaransa jättää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1313807Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va201773Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos311638Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3091465Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu201413Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi421346Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti161004Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy76998Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127954- 74868