Tabletti jossa olisi 3G yhteys tarvitsisi oman sim-korttinsa.
Toimisiko tabletin bluetooth yhteys 3G matkapuhelimen kautta nettiin myös yhtä hyvin? Silloinhan ei tarvita toista sim -korttia eikä 3G -ominaisuutta tablettiin.
BT:llä nettiin
4
82
Vastaukset
- 1stMacFinn
Toimiihan se ja toinen vaihtoehto on luoda sillä kännyllä Wifi-verkko. Pitää vaan muistaa, että noi molemmat syö sitä kännyyn akkua aika tavalla.
- vähemmällä
Pystyyköhän tällä 3G puhelimella luomaan sen Wifi -verkon?
http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_3120_classic vähemmällä kirjoitti:
Pystyyköhän tällä 3G puhelimella luomaan sen Wifi -verkon?
http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_3120_classicTuossa ei ole WLAN:ia, joten tablettiyhteys hoituu vain joko Bluetoothilla tai USB:llä. USB:n toiminta verkkoliikenteen välittämiseen on tosin tarkastettava. Esimerkiksi Androidit toimivat toiseen Androidiin tai muihin Linuxeihin aivan suoraan ilman mitään ajuriasennuksia, mutta nokialaisista en osaa sanoa.
Vielä yksi vaihtoehto olisi käyttää kännykän ja tabletin välillä USB-kaapelia, edellyttäen tietysti että molemmissa laitteissa on USB, joka tukee myös verkkolaitteita.
Netin käyttö syö melkoisesti kännykän akkua, joten sikäli tuo USB olisi järkevä, että kännykkä ylläpitäisi lataustaan sen kautta samalla. Välikaapeli on tietysti vähän ikävä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652