Tervehdys!
Paljon on netissä keskustelua siitä, että Linhai ei joskus käynnisty ja taas sitten käynnistyy. Sen pohjalta olen laittanut liittimet, sulakkeet sun muut kuntoon, mutta nyt on yksi kysymys.
Käynnistymisongelma on edelleen, mutta kun latasin vanhan akun täyteen, käynnistyi. Ostin uuden akun siihen, jossa oli hyvin virtaa, mutta ei käynnistynyt. Kun latasin uuden akun, käynnistyi. Kun on vähän aikaa ajettu, ei lähde käyntiin, mutta kun lataa akun, käynnistyy.
Osaisiko kukaan sanoa, mikä rekkula on vaihdettava? Jos, niin missä se sijaitsee? Sellaisen havinnon olen tehnyt, että akulta tuleva johto, jossa ymmärtääkseni on pääsulake, lyö joskus startatessa läpi niin, että kipinä pääsulaketta kohti (sen liitin) on silmin havaittavissa.
Mönkijä on jonkun 5-6 vuotta vanha 4-veto. Noin muuten sillä on tehty pirusti erilaisia töitä, kun on vedetty tukkeja mökkitiontilta tienviereen (ihan raakana 6 metriä pitkä, paksu mäntytukki tuli perässä ja nokka vaan välillä nousi pystyyn lukuista mönkkärin tukkikärryn kuormat), varmaan 10 hiekkaautokuorman hiekat, multaa, risuja ym. ja ne rasitukset on kestänyt todela hyvin. Nyt viikonloppuna toin kiviä kukkapenkin reunaan, niin mönkkärin peräkärryn aisan hitasukset pettivät ja se romahti maahan, mutta itse laite menee, jos sähköä riittää. Se vaan, että ei välillä lähde käyntiin ja täytyy vaimon Linhailla hinata 4-veto lataukseen. Huom. akku ei tyhjene, eli oma laturi toimii.
Voi kun joku jelppaisi!
Linhain käyntiinlähtö ongelma
3
11088
Vastaukset
- Anonyymi
Tuttu juttu kytke ylläpito laturi niin kyllä lähtee.
- Anonyymi
Moi mulla on ollut samoja ongelmia. Mä laitoin pääkytkimen akulta miinus johtoon. Niin se autoi. Kun vuoti jonnekkin. Samoin poistin virtalukon .vaihdoin sen tavis kytkimeen ja se on releen takana.
Nyt tuli joku ongelma. Ei käy millään.
No löysin yhden palaneen sulakkeen . Ei ollut se. Sitten laiton yhden liitimen kiinni joka oli minusta ollut aikaisemminkin auki. No hörähti käymään. Mutta nyt ei pakki toimi.
Siis mitä ihmettä - Anonyymi
Onko näissäkin kiinalaista elektroniikkapaskaa, joissa mikropiirin ohjelmointibugit aiheuttaa mitä ihmeellisimpiä ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038