Verkko katosi tyystin klo 14. Vain hätäpuhelut sallittuja. Onko muilla samoja ongelmia?
Saunalahden liittymä ei toimi....
17
376
Vastaukset
- vcxczv
Juu, mulla sama ja kaverilla. Ollaan Pietarsaaressa. 2g muka pitäisi toimia mutta ei toimi yhtään mikään. Mulla ja kaverilla uudet eri älypuhelimet joissa micro sim kortti.
- marklu
Ei ole toiminut koko päivänä,nettiin ei pääse, pitkään korjaus kyllä kestää.
- saunan_taakse
joo ei toimi ei. ei toimi 2G eikä 3G
lakkasi toimimasta aamupäivästä. ei voi soittaa, kun verkkoon ei saa yhteyttä.
kaikilla muilla simmeillä toimii kun laittaa puhelimeen muun operaattorin kortin - turhaONturhaa
tuli kokeiltua palauttaa puhelimeen tehdasasetukset, aivan turhaa.
saman numeron multisimmilla kumpikaan kortti ei toimi. ei toimi puhelut eikä netti. puhelimena Samsung Galaxy SII. ja tosiaankin dna:n kortilla toimii kaikki... pe***le!
vikapalautteen käsittely KOLME PÄIVÄÄ! HALOO!!! - Mokkula pokkula
Mulla on saunalahden mokkula, eilen toimi normaalisti, mut tänään ilmottaa vaan, että tarkista yhteys tietokoneeseen, että on mokkula kiinni koneessa.
Eikä saa yhteyttä verkkoon, jo on kummaa touhua.
Siis muillakin on sama ongelma, aattelin, että nyt on mokkula menny rikki.
Täytyy tästä mennä Giganttiin, jos ei ala toimimaan, kun sieltä ostin tämän saunalahden mokkulasopimuksen, on vielä 1,5 vuotta kiinni.
Mää jo aattelin, että onko mun tietokoneessa asetukset sekasin, mutta eihän ne voi olla, kun ei sillon toimis tämä Sonerankaan mokkula, joka nyt kuitenkin toimii.
Tää on syvältä, jos saunalahti ei ala toimimaan. - samamieseriviesti
ei ole mokkulassa vika, testasin myös sillä eikä verkkoa löydy. eli vika on Saunalahden yhteyksissä.
- Hyvin pyyhkii
Ei mitään ongelmia, olen soittanut ja minulle on soitettu klo 19.00- 21.30 välillä.
- ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖX
Eipä tuo höplötin näy toimivan täälläkään.........
- testipenkkipentti
jossain vanhassa kapulassa sama kortti voi toimia, ns. älypuhelimessa ei
- Toimii kyllä
Toimii, mutta ei ole mikään älypuhelin, mutta ei myös vanhakaan.
- vika korjaantui
vähän ennen klo. 23:00 alkoi kortit toimia myös ällöpuhelimissa. toimii siis puhelut ja netit.
- saunalahti sucks x10
Vaihoin vian ilmettyä kortin vanhaan nokialaiseen, toimi ihan ookoo siinä mutta ei älypuhelimessa. Osaako joku selittää miksei ?
- ei toimi
Ei toimi vieläkään, toimiikohan herätys töihin huomenna?
- eitoimieiei
Huomenna haen DNA liittymän, jos ei aamulla toimi, ne kuulemma toimivat täällä parhaiten. Korvausta katkosta saatava myös.
- potuttaaaa
Saunalahden ja Elisan nettisivuilla on tietoa häiriöstä, mutta ei lue että ois korjattu. Mulla ei ainakaan vielä toimi. Tämä häiriö ei siis oo ollu kaikissa liittymissä, vaan näissä 3G, jos ymmärsin oikein...
Päivällä Elisalla sanottiin että pari tuntia menee, mutta nyt on kyllä menny jo aivan liian kauan..tärkeitä puheluita menny ohi! - Mokkula pokkula
Onkos Saunalahden nettiyhteyksissä taas ongelmia.
Eilen toimi katkoksen jälkeen ja aamulla toimi jotenkuten.
Nyt illalla kun yritin Saunalahden/Elisan mokkulalla nettiin, niin sama virheilmoitus, että tarkista onko mokkula kytketty tietokoneeseen, no tietenkin on kytketty.
Soneran mokkula on nyt tietokoneessa ja sillä pääsee nettiin.
Saunalatea kohtaa tulee nyt uskottavuus ongelmia, kun yhteyden pätkii ja kovaa kyytiä 4G verkkoa rakentavat, vaikka ei tämä nykyinenkään ees toimi. - Mokkulaa, ei ikinä
Kiitettävästi on ainakin lehtikauppiaat soitellu pitkin viikkoo, ja jokusen puhelun olen päivittäin soitellu ilman ongelmia. On menny kai vikojen väliin mun puhelut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3335697- 765179
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484246- 523901
- 433554
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1503309Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv923115Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky232610- 432239
- 492168