Tuoli haisee paskalle

Tuoli Haiss00

Oon suoraan sanottuna istunu alasti mukavalla, nahkalla pehmustetulla rullatuolillani ja nyt tuoli haisee suoraan sanottuna paskalle.

Onko mitään helpoa/halpaa konstia tuolin puhdistasmiseksi, vai pitäiskö heittää menemään? En usko et olis kauheen helppoa ketää tyttöäkään työdä kotiin jos tuoli haisee ihan paskalle.

4

1424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • konkarin opissa

      No vastuu on sinun
      mutta
      Minä hankkisin mäntysuopaa (nestemäistä) ja pesin sillä ja harjalla http://www.siivous.fi/yellowservice/tuote/1849/vs-35-kuurausharja

      Ensin: kostuttaisin tuolin likaisen osan vedellä, esimerkiksi harja joka veteen kastettu, laittaisin säästellen mäntysuopaa ihan raakana ja hankaisin varovasti..
      sitten huuhtelisin http://www.siivous.fi/yellowservice/tuoteryhma/Siivouspyyhkeet kastamalla ja pesemällä pyyhettä vedessä.

      Kun pinta olisi puhdas mäntysuovasta kuivaisin sen mahdollisemman hyvin kuivalla siivousliinalla.
      Sitten antaisin rauhassa kuivua JA
      Ihan kenkiin tarkoitetulla nahkarasvalla http://www.helkahyy.fi/woo/?product=vanhanajan-nahkarasva tai http://www.biltema.se/fi/Koti/Siivoaminen/Muut/Nahkarasva-36548/

      Sitten istuessani laittaisin joko pyyhkeen tai tyynyliinan aina itseni ja nahkapinnan väliin.

      Vaikka hankkisit kaikki nuo aineet TÄTÄ puhdistus kertaa varten, se tulee halvemmaksi kuin uusi tuoli. Ja tarvikkeet jäävät useampaan puhdistukseen.

      • Tuoli haiss00

        Kiitos!


    • niksikurko

      Kannattaisko pyyhkiä perse paskomisen jälkeen?

    • ootkoihanvituntyhmä?

      Suosittelen, että pyyhit perseen kunnolla paskomisen jälkeen. Ja pidät edes vähän huolta hygieniasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45399
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      33
      11272
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      211
      10902
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9731
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8538
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3230
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2269
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1747
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1540
    Aihe